XiaomiGenelGündemTelefonlar

Xiaomi 12 Pro’dan Etkileyici Görüntüler!

Xiaomi 12 Pro tasarımı sızdırıldı. Böylelikle yeni Xiaomi telefonunun nasıl bir görünüme sahip olacağı belli oldu. Sızdırılan görüntülerde Xiaomi 12 Pro modelinin kılıflı halini içeriyor. Ortaya çıkan görselleri sizlerle paylaşıyoruz.

Xiaomi 12 Pro’nun tasarımı ortaya çıktı

Beklenen yeni Xiaomi telefonunun tasarımı ortaya çıktı. Sızdırılan görseller her ne kadar Xiaomi 12 Pro modelinin kılıflı hallerini içerse de yeni modelin nasıl bir görünüme sahip olacağı hakkında bilgi sunuyor.

xiaomi 12 pro icin render goruntuleri teknobizdeyiz
Xiaomi 12 Pro'dan Etkileyici Görüntüler! 4

Xiaomi 12 Pro‘nun render görüntülerinde cihazdaki kamera kurulumunun nasıl olacağını rahatlıkla görebiliyoruz.Gizmochina‘nın ortaya çıkardığı render görüntülerinde cihazın ön ve arka yüzeyi görünüyor. Ön yüzeyinde nokta kamera ve ahize kısmı dikkat çekiyor. Arka yüzeyinde 3’lü kamera kurulumu göze çarpıyor. Kamera kurulumunun olduğu yerde 1 adet LED flaş ve onun hemen altına yerleştirilmiş LiDAR sensörü olduğu tahmin edilen bir parça yer alıyor. Fakat dün gösterilen Xiaomi 12 Pro arka kapağı ile bugün ortaya çıkan render görüntüleri çelişiyor.

xiaomi 12 pro icin render goruntuleri teknobizdeyiz
Xiaomi 12 Pro'dan Etkileyici Görüntüler! 5

Xiaomi 12 Pro Özellikleri

  • Ekran: 6,81 inç, OLED, 120Hz
  • Çözünürlük: 1440 x 3200 piksel
  • RAM: 8 GB
  • İşlemci: Snapdragon 8 Gen 1
  • Batarya: 4500 mAh, 120W hızlı şarj

Söylentilere göre 6,81 inç ekran büyüklüğüne sahip olan model, bu OLED ekran üzerinde kullanıcılarına 1440 x 3200 piksel çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunacak. Xiaomi 12 Pro modelinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 isimli işlemcinin yer alacağı iddia edildi.

Render görüntülerinde cihazın alt kısmında güç girişini, hemen yanında bir mikrofon ve hoparlör deliklerini görebiliyoruz. Cihazın sağ tarafında ise güç düğmesi ve ses tuşları dikkat çekiyor. Ayrıca cihazın üst tarafında bir hoparlör daha bulunuyor. Bu da bizlere Xiaomi 12 Pro‘nun Stereo sesi destekleyeceğini gösteriyor. Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu