Oyun

Xbox’tan büyük yenilik: Oyunu indirmeden alacağınız performansı görün!

Microsoft, bugün yaptığı açıklamada bilgisayarlarında Xbox uygulamasını kullanan şahısların artık oyun performans göstergesi isimli yeni bir özellikten faydalanabileceğini duyurdu. Bu sayede oyunları indirmeden sistemin kâfi olup olmadığı üzere bahislerde fikir sahibi olunabilecek.

Xbox, PC için oyun performans göstergesi getiriyor!

Bugün Microsoft tarafından yapılan paylaşım oyuncuları heyecanlandırdı. Artık Xbox uygulaması üzerinden oyunları satın alıp indirmeden evvel bilgisayarın yeterliliğini söyleyen oyun performans göstergesi isimli yeni bir özellik yardımcı olacak.

xboxtan buyuk yenilik oyunu indirmeden alacaginiz performansi gorun 0

Xbox uygulaması, bunu başarabilmek için sizin sistem özelliklerinizi sınıflandırıyor. Daha sonra ise emsal özelliklere sahip (ufak sapma hisseleri ile) bilgisayarlar ile kıyaslayarak nasıl bir performans elde edeceğinizi size söyleyecek.

Örneğin sisteminizde GTX 750 2 GB grafik kartı bulunuyor diyelim. Siz de Red Dead Redemption 2 oynamak istiyorsunuz. Bu durumda zati 720P’de en düşük grafik ayarlarında bile 30 fps’e sıkıntı ulaşıyor. Hasebiyle Xbox uygulaması size burada kırmızı ışık yakıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kıdemli Eser Müdürü Tila Nguyen şunları söyledi:

Bilgisayarınız grafiksel olarak şiddetli bir oyunu çalıştırma vazifesine uygun değilse, oyunu çalıştırmak için neye gereksiniminiz olduğuna dair daha fazla detay almak için oyunun sistem ihtiyaçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Benzer PC’lerde bir oyunun performansı hakkında bilgi edinmeye devam ettikçe, bir öneriyi paylaşmak için kâfi bilgiye sahip olana kadar her oyunda (özellikle son eklenen oyunlarda) bir performans denetimi göremeyebilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/xbox-oyun-performans-gostergesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu