Genel

Xbox Series X Lansman Etkinliği 12 Temmuz’dan Önce Olmayacak

Xbox ekibi, Xbox Game Studio’nun birinci taraf oyun çalışmalarının Temmuz ayında halka açık olacağını duyurmuştu. Dün, Xbox lansman etkinliğinin Temmuz ayı başlarında gerçekleşme olasılığı yüksek raporlar vardı . Ayrıca, Haziran ayında yapılması gereken “Xbox 20/20” etkinliğinin Ağustos ayına ertelenebileceği veya iptal edilebileceğine dair raporlar da var.

Haberler doğruysa, Microsoft, Xbox’ın birinci taraf çalışmalarını Temmuz ortasından sonuna kadar yayınlamak için bir etkinlik düzenleyebilir  . Niko Partners’ın bir raporuna göre, PS5 ve Xbox Series X’in Çince sürümleri 2021 yılına kadar mevcut olmayabilir.

xbox teknobizdeyiz
Xbox Series X Lansman Etkinliği 12 Temmuz'dan Önce Olmayacak 4

Hem Microsoft Xbox Series X hem de Sony PlayStation 5 yıl sonunda satışa sunulacak. Microsoft’un bazı oyunlara HDR desteği ekleyeceğine dair raporlar var. Bu tamamen Microsoft için yeni değil. Şirket geçmişte Xbox One X’te “Mirror’s Edge” gibi eski oyunlara HDR desteği ekledi. Platform düzeyinde Microsoft’un yeni “HDR rekonstrüksiyon teknolojisi” uygulanmaktadır.

Bu, geliştiricilerin herhangi bir iş yapmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Microsoft, Apple’ın 4K olmayan tüm içeriği Apple TV 4K’da 4K HDR’ye zorlama yöntemine benzer şekilde oyunu HDR’de yükseltebilir ve işleyebilir.

Xbox 1 teknobizdeyiz
Xbox Series X Lansman Etkinliği 12 Temmuz'dan Önce Olmayacak 5

Bazı eski oyunların kare hızını artırmak için Xbox X Serisi

Şirket ayrıca kare hızını artırarak Xbox Series X üzerinde çalışan bazı eski oyunları geliştirmeyi planlıyor. “Uyumluluk ekibi, orijinal yazarın sanatsal amacına ve vizyonuna saygı gösterirken daha fazla oyunun daha yüksek çözünürlüklerde ve görüntü kalitesinde çalışmasını sağlamak için yeni teknolojiler icat etti.

”Ronald, “Belirli bir oyun setinin kare hızını 30 fps’den 60 fps’ye veya 60fps’yi 120fps’ye yükseltmek de dahil olmak üzere yeni yeniliğimiz var” dedi.

Bu oyun geliştirmelerine ek olarak Microsoft, Xbox Series X’in hızlı kurtarma özelliğinin geriye dönük uyumlu oyunlarda da etkinleştirilebileceğini açıkladı. Hızlı kurtarma özelliği birden fazla oyun arasında hızlıca geçiş yapmanızı sağlar.

Tüm bu iyileştirmeler Microsoft’un devam eden geriye dönük uyumluluk çalışmasının bir parçasıdır. Bu özellikler, birinci nesil Xbox, Xbox 360 ve Xbox One oyunlarının Xbox Series X’de çalışmasına izin verir. Microsoft, Temmuz ayında bazı birinci taraf yeni nesil oyunları sergilemeyi planlıyor. Ronald şunları söyledi: “15 Xbox oyun stüdyosu ekibimiz, Xbox tarihindeki en büyük ve en özel diziyi oluşturmak için çok çalışıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu