Xbox Game Pass 18 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

2 dk


Microsoft’un Windows ve Xbox platformlarındaki oyunlarını abonelerine tek çatı altında sunmak amacıyla kurduğu Xbox Game Pass, büyümeye devam ediyor. “Video oyunları için Netflix” sloganıyla olarak tariflenen platform, şuandan 18 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Xbox Game Pass abonelerini artırmaya devam ediyor

The Verge’nin haberine göre 100’den çok Xbox oyununa erişim yayınlayan hizmet amacıyla Microsoft, Eylül ayında 15 milyon aboneye ulaştığını açıklamıştı. Yapılan açıklamalara göre aylık 30 lira gibi bir fiyata abone olunan hizmet, bu zaman zarfında 18 milyon aboneye ulaşmış durumda.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Microsoft CEO’su Satya Nadella, Xbox Live platformunun da aylık 100 milyondan çok aktif kullanıcısı olmasından bahsetti. Nadella ilaveten Xbox Series X ve S’in pazara sürülmesinin bir lansman ayında şimdiye kadar en çok satılan cihaz rekorlarını kırdığından bahsetti. Ki bu da Microsoft tarihinin en başarılı lansmanı oluyor.

Tüketicileri Game Pass’e çekmek amacıyla detaylı promosyonlar da uygulanıyor. Mesela hizmetin ilk ayında Xbox Live Gold müşterilerini, şirketin yeni xCloud oyun akışı özelliğini sahibi olan Xbox Game Pass Ultimate’a geçmeye teşvik ediyor. Bununla beraber Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, başka avantajların yanı sıra bundan sonra bir aylık Disney Plus’a da bedava sahip oluyor.

Firma bir yandan da platform yapısında tespit edilen içerikleri desteklemek amacıyla stüdyo alımlarına sürat veriyor. Doom, Fallout ve Elder Scrolls serilerinden tanıdığımız Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax, kısa vakit önce platforma katılmıştı. Gelecekte de platformun etkinliğini artıracak büyük anlaşmaların yapılması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
6 Paylaşım, 49 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir