Bitcoin

Xapo Bank, Lightspark ile Bitcoin’in Lightning Ağını Entegre Ediyor

Xapo Bank ve Lightspark, Bitcoin’in Lightning ağında entegre olmak için el sıkıştı.

Xapo, gelişmekte olan piyasa ülkelerinde alternatif finansal hizmetler sağlamak emeliyle faiz getirisi sunan mevduat garantili USD banka hesapları oluşturdu.

Xapo Bank ve Lightspark İş Birliği Yapıyor

Xapo Bank, Bitcoin tabanlı Lightning Network‘ü entegre etti. Eski Facebook kripto başkanı David Marcus’un yönettiği teşebbüs olan Lightspark ile iştirak kurdu.

Bir basın açıklamasına nazaran, Xapo Bank kullanıcıları artık Lightning ödemelerini kabul eden rastgele bir satıcıda yüksek süreç fiyatları ve uzun Blockchain onay bekleme müddetleri olmadan anında 100 dolara kadar küçük satın alımlar için ödeme yapabilecekler.

xapo bank lightspark ile bitcoinin lightning agini entegre ediyor 0 BFv3KaPX

Entegrasyon, Xapo’nun yapmayı amaçladığı klasik finans ve kripto ortasındaki boşluğu kapatmaya yönelik. Xapo Bank platformu, 100.000 dolar depozito garantili hesaplarda dolar için yıllık yüzde 4,1 faiz oranı sunuyor ve yakında Bitcoin’de yüzde 1 getiriye kadar teklif vermesi bekleniliyor.

Kripto borsaları, getiri sağlayan eserler ve sabit paralar üzerindeki mevcut düzenleyici baskı göz önüne alındığında bu iş birliğinin kıymetli olduğu düşünülüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/xapo-bank-lightspark-ile-bitcoinin-lightning-agini-entegre-ediyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu