Oyun

Witcher 3 Yeni Jenerasyon Güncellemesi Hakkında Tüm Bilgiler

2015 yılı içerisinde; PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen The Witcher 3: Wild Hunt, geçtiğimiz yıllardaki başarılı Nintendo sürümünün akabinde; PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için yayımlanacak olan yeni jenerasyon sürümüyle birlikte karşımıza çıkacak.

Cyberpunk 2077 ile birlikte epeyce ağır bir sürece giren CD Projekt, ilgisini tekrardan Witcher kainatına çevirebilmiş üzere gözüküyor. Birtakım yeniliklerin yanı sıra; fiyatsız DLC paketlerinin de olacağını söyleyen şirket, Geralt’ın destansı macerasını yeni nesile de taşımaya kararlı.

Witcher 3 yeni kuşak güncellemesi hakkında tüm bildiklerimiz:

Yeni kuşak güncellemesi nedir?
Ne üzere yenilikler bizleri bekliyor?
Nasıl bir DLC paketi göreceğiz?
Güncelleme hangi platformlara çıkacak?
Yükseltme fiyatı olacak mı?
Güncellemenin çıkış tarihi ne?

Minik bir özet: Yeni jenerasyon güncellemesi nedir?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 0

2020’nin sonlarına yanlışsız, yeni jenerasyon konsolların hayatımıza girmesiyle birlikte tekrardan sıkça duymaya başladığımız bir söz olan ‘Yeni jenerasyon güncellemesi’ çoğunlukla daha evvelden piyasaya sürülmüş oyunlar için kullanılan bir terim. Bahsettiğimiz bu döngüye en hoş örnek, tek bir oyunu üç kuşağa de uyarlamayı başarmış olan Rockstar Games’den olacaktır.

Natürel ki, GTA V’nin ta kendisi! Birinci olarak PlayStation 3 ile karşımıza çıkan oyun; sonrasında PlayStation 4’e, daha sonrasında ise PlayStation 5 için optimize edildi. Yani; oyunun göstereceği performans, mevcut konsolun gücüne ve desteklemekte olduğu teknolojilere nazaran özel olarak optimize edildi.

Ne üzere yenilikler bizleri bekliyor?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 1 je3uOVAr

CD Projekt Red’in en argümanlı olduğu mevzulardan bir tanesi, Witcher 3’e gelecek olan görsel iyileştirmeler diyebiliriz. Oyun içerisinde ‘Işın İzleme’ teknolojisine de yer verileceğini açıklamış olan şirket, Ebedi Ateş Kilisesi’nin alevlerinin aydınlattığı Novigrad akşamlarını daha da güzelleştirmeye kararlı üzere gözüküyor. Ayrıyeten, Witcher 3’ün kıymetli bir modülü olan mod topluluğuyla da yakından çalıştığı düşünülen şirket, en tanınan görsel güzelleştirme modlarından bir adedini resmî olarak uyarlamaya çalışıyor olabilir. Böylelikle, çok daha gelişmiş dokular ile karşılaşabileceğiz.

Oyunun, PlayStation 5 ve Xbox Series X’de ‘Işın İzleme’ ile birlikte 4K 30 FPS olacağı düşünülürken, ışın izlemesiz seçeneğiyle 4K 60 FPS performans modunun olabileceğinden de bahsediliyor. Ayrıyeten, yeni jenerasyon konsollar ile birlikte SSD tarafına geçilmesiyle, çok daha süratli yükleme müddetlerini de görebileceğiz. Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Cyberpunk 2077 yeni kuşak güncellemesi, DualSense takviyesini de beraberinde getirmişti. Bu da, Witcher 3 yeni jenerasyon sürümünün de DualSense dayanağına sahip olabileceği söylentilerini güçlendiriyor.

Nasıl bir DLC paketi göreceğiz?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 2

Geçtiğimiz aylarda, Netflix’in Witcher dizisiyle iş birliğini duyuran CD Projekt, Witcher 3 yeni jenerasyon güncellemesinin yeni fiyatsız DLC’ler de içereceğini açıklamıştı. Bu fiyatsız DLC’lerin yalnızca yeni nesile değil, oyunun mevcutta desteklemekte olduğu tüm platformlar için de yayımlanacağını da açıklayan şirket, Witcher hayranlarını müjdeli haberi vermişti.

Bahsedilen bu DLC’ler, ‘’Hearts of Stone’’ üzere bir öykü genişlemesi olmayacak olsa da, Netflix dizisine dair kozmetik; yani, zırh seti üslubunda içerikler olarak karşımıza çıkabilir. Kim bilir, tahminen Henry Cavill olarak bile oynayabiliriz.

Güncelleme hangi platformlara çıkacak?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 3

The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni jenerasyon güncellemesi, ‘Complete Edition’ ismi altında; PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için duyuruldu. Yani; bahsetmiş olduğumuz görsel iyileştirmeler, ışın izleme, daha yüksek performans ve çok daha süratli yükleme mühletleri üzere ögelerin yalnızca bu platformlarda yer alacağını belirtmekte yarar var.

Netflix’in The Witcher dizisiyle iş birliği içerisinde geliştirilmekte olan yeni fiyatsız DLC’ler için ise aksini söylemek mümkün. Bahsedilen fiyatsız DLC içerikleri, oyunun desteklemekte olduğu tüm platformlar olan; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, PC, Nintendo Switch ve Steam Deck’te de yayımlanacak.

Yükseltme fiyatı olacak mı?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 4 OPJjuJeZ

Kelam konusu yeni kuşak güncellemesi olduğunda, vakit zaman birtakım şirketlerin ayrıyetten bir fiyat etiketiyle karşımıza çıktığını görüyoruz. Oyunlardaki DLC siyasetlerine yeni yeni alışmaya başlamışken, yüksek performans için de ekstra para vermek kulağa biraz tuhaf geliyor.

Neyse ki, CD Projekt bu şirketlerden bir tanesi değil. Gelecek olan bu güncellemenin rastgele bir formda ‘ücretli’ olmayacağını ve The Witcher 3: Wild Hunt’a sahip olup, destekleyen platformlardaki herkesin fiyatsız bir formda yükseltebileceğini belirten CD Projekt Red, Witcher 3’ün yeni jenerasyon sürümünü fiyatsız olarak yayımlayacak.

Güncellemenin çıkış tarihi ne?

witcher 3 yeni jenerasyon guncellemesi hakkinda tum bilgiler 5 62iPytD9

Birinci olarak 2021’in sonlarına gerçek çıkacağı açıklanan The Witcher 3: Wild Hunt yeni kuşak sürümü, daha sonrasında yapılan bir açıklama ile 2022’nin ikinci çeyreğine ertelenmiş ve şirketin Cyberpunk 2077’ye öncelik vereceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz gün yapılan resmî açıklama ile birlikte, oyunun yeni kuşak sürümünün tekrardan ‘süresiz’ olarak ertelendiği açıklandı. Güncellemenin çıkışına epey az bir mühlet kala bu açıklamayı yapan CD Projekt, The Witcher 3’ün yeni kuşak sürümünü kendilerinin geliştirmeye devam edeceğini belirtti.

Bu vakte kadar Saber Interactive tarafından geliştirilmekte olan güncelleme, artık CD Projekt tarafından devam ettirilecek. Rusya merkezli bir stüdyo olan Saber Interactive, Witcher 3’ün başarılı Nintendo sürümünü de geliştirmişti. CD Projekt’in projeyi neden Saber Interactive’den aldığı şimdi resmî olarak bilinmezken, güncellemenin ne vakit çıkacağı konusunda rastgele bir bilgi mevcut değil.

Kaynak: https://www.webtekno.com/witcher-3-yeni-nesil-guncellemesi-hakkinda-bilgiler-h122721.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu