Windows’u Hedef Alan Yeni Kötü Amaçlı Yazılım Çıktı!

2 dk


Windows’u riske sokan yeni bir kötü yazılım ortaya çıktı bu kötü yazılımlar Türkiye gündemine oturmuş durumda.ESET araştırmacıları tarafından tespit edilen yazılım, Windows’u hedefliyor.

Yeni çıkan kötü yazılım Wslink’in tehlikeleri neler ?

Bu amaçla yazılan yazılımlar,kullanıcı bilgilerini ele geçirmekten çok çeşitli tehditler doğuruyor.Ortaya çıkan Wslink yazılımı bir sunucu tekniği ile çalışmakta ve alınan modülleri bellekte yürütüyor.

ESET araştırmacıları,Windows’un kodlarını hedef alan ve daha önce hiç görülmemiş veya tespit edilmemiş bu zararlı yazılımı tespit etti.Bu yazılım,bildiğimiz yazılımlar gibi çalışmıyor.Bu yazılım,tam bir sunucu tekniği ile çalışmakta.Wslink yazılımını yükleyen yükleyici veya yükleyicilerininin Orta Avrupa, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da yer aldığı belirtildi.

Yükleyici özelliği olan bu yazılım etkilediği makinelere çalıştırılabilir dosyalar yüklüyor.ESET geçtiğimiz iki yıl içerisinde telemetrisinde yalnızca birkaç tane Wslink örneği gözlemledi.

Wslink’i keşfeden Eset araştırmacılarından Vladislav Hrčka önemli bir duyuru yaptı.“Wslink, basit ancak kayda değer bir yükleyici. Genellikle karşılaştığımız diğer yükleyicilerden farklı olarak bir sunucu olarak çalışıyor ve alınan modülleri bellekte yürütüyor. “ ifadelerini kullandı.

Wslink’e benzeyen herhangi bir kod veya yazılım bulunmuyor.Modülleri iletişim, anahtarlar ve soketler için yükleyici işlevlerini yeniden kullanıyor.

Wslink’i keşfeden Eset araştırmacılarından Vladislav Hrčka:
“Kötü amaçlı yazılım analizi konusunda yeni başlayanların ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz, kendi sürümümüz olan bir Wslink istemcisi oluşturduk.Bu istemci, yükleyicinin çıkış işlevlerinin nasıl tekrar kullanılabileceğini ve bu işlevlerle nasıl etkileşime geçilebileceğini gösteriyor. Ayrıca analizimiz, siber güvenlik koruyucuları için bu tehditle ilgili bilgilendirici bir kaynak niteliğinde.”

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir