Windows 7 Kullanıcıları Neden En Son Windows Sürümlerine Yükseltilmiyor?

3 dk


Windows, popüler Windows 7’nin piyasaya sürülmesinden bu yana çok yol kat etti. 12 yıllık işletim sistemi, Microsoft’un en büyük başarısıydı. Birkaç yıl sonra Windows 10’un piyasaya sürülmesiyle, birçok kullanıcı Windows 7’de kalmaya karar verdi ve o zamandan beri yükseltme yapmadı.

Microsoft, Ocak 2020’de Windows 7 desteğini sonlandırdı. Buna rağmen , PC kullanıcılarının %22’si hala Kullanım Ömrü Sonu Windows 7’yi kullanıyor.

Nedeni ne olabilir? Hadi öğrenelim.

Windows 7 Kullanıcılarının Yükseltmemesinin Arkasındaki Nedenler

Kullanıcıların geçiş yapmamak için birçok nedeni vardır ve aşağıdakiler bunlardan bazıları olsa gerek.

Eski Donanımı Kullanma

Çoğu kullanıcı hala en son Windows’u çalıştıramayan veya tam uyumlu olmayan eski donanıma sahiptir. Bazı yerlerde hala eski PC’leri ve Dizüstü Bilgisayarları kullanan birçok insan görmüş olabilirsiniz.

Veri Kaybetme Korkusu

İnsanlar, olması gerektiği gibi, verileri konusunda oldukça şüphecidir. Ancak, dışarıdaki birçok kişi, daha yeni bir işletim sistemi kurulursa verilerinin kaybolacağına inanıyor. Windows 10 Dosya Silme katliamı sıradan insanların korku kötüleşti. Bu, insanların Windows 7’de kalmayı seçmesinin arkasındaki önemli bir nedendir.

İnatçılık

Büyük bir nüfus, “bozuk değilse tamir etme” tutumuna bağlı kalmaktadır. İnsanlar Windows 7’nin bilgisayar kullanma amaçlarına hizmet ettiğine inanıyor, bu nedenle yükseltmeye yer yok.

Teknik Bilgi Eksikliği

Gelişmekte olan ülkelerdeki nüfusun çoğunluğu, yükseltmenin teknik bilgisinin farkında değil. Bilgisayarlarını iş veya gezinme için kullanıyorlar ve yükseltme yapıp yapamayacaklarını veya nasıl yükseltebileceklerini bilmiyorlar. Teknik bilgi içermeyen birçok iş sektörü var.

Windows 7 Kullanıcılarının Neden Yükseltmek İstediklerinin Arkasındaki Nedenler

Windows Report tarafından yapılan bir ankete göre, Windows 7 kullanıcılarının %65’i geçiş yapmaya istekli. Windows’un yıllar içinde sürekli olarak yükseltilmesiyle, Windows 7 Kullanıcılarının geçiş yapmak istemesinin birkaç nedeni burada.

Windows 7 Güncel Değil ve EOL

Windows 7’nin ilk çıkışının üzerinden 11 yıldan fazla zaman geçti. İşletim sistemi iyi bir şekilde eskidi ve Ocak 2020’de Satır Sonu’na ulaştı. Bu, Microsoft’un Windows 7 kullanıcılarına güvenlik güncelleştirmeleri sağlamayı durdurduğu anlamına gelir; herhangi bir hata veya güvenlik açığı varsa, Microsoft bunlar için destek sağlamayacaktır. Bu nedenle, Gizlilik ve Güvenlik nedenleriyle kullanıcılar geçiş yapmayı düşünebilir.

Windows 11 Geliyor ve Önemli Değişiklikler Sunabilir

Windows 10’un tam süresi, yani lansmanından Mayıs 2021 güncellemesine kadar, zorlu bir yoldu. Her Windows 10 güncellemesi, düzeltmeler ve değişiklikler sunar, ancak bir dezavantajı da vardır. İle Windows’un 11 serbest bırakılması, insanlar yüksek beklentileri var ve nihayet geçiş olabilir.

Yeni Bilgisayar Satın Alan Kullanıcılar

Yukarıda tartışıldığı gibi, eski makineleri kullanan kişilerin bir yükseltme yapması gerekiyor. Yükseltme yaptıkları için, en son yazılımla birlikte gelen bir bilgisayar satın almak isterler; bu durumda, Windows 11.

Hala Windows 7 kullanıyor musunuz? Windows 11 bilgisayarınızla uyumluysa geçiş yapmak ister miydiniz?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
9 Paylaşım, 79 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir