Yazılım

Windows 11’in son güncellemesini yükleyecekler dikkat! İşte büyün yenilikler

Microsoft dün, kullanıcıların günlük rutinlerini daha da kolaylaştıracağını iddia eden Windows 11 için önemli bir güncelleme duyurdu. Güncelleme, 28 Şubat’tan itibaren Windows 11 cihazlarına aşamalı olarak yayılacak olan bir dizi yeni özellik ve iyileştirmeyi içeriyor.

En heyecan verici özelliklerden biri, Windows görev çubuğuna entegre edilecek olan yeni yapay zeka destekli Bing Sohbeti. Kullanıcılar, görev çubuğundaki Arama’ya tıklayarak tercih ettikleri dillerinde Bing ile sohbet etmeye başlayabilirler. Bing, web aramaları yapmak, yönleri bulmak, uçuşları rezerve etmek, içerik oluşturmak ve daha birçok görevde kullanıcılara yardımcı olabilir. Kullanıcılar ayrıca, Windows 11 veya herhangi bir konu hakkında Bing’e sorular sorabilirler ve bilgilendirici ve ilgi çekici cevaplar alabilirler. Yeni Bing sohbeti, Windows kullanıcılarıyla akıcı bir şekilde iletişim kurmasına olanak tanıyan gelişmiş doğal dil işleme ve makine öğrenimi teknolojileriyle donatılmış OpenAI’nin GPT-4 büyük dil modeli tarafından desteklenmektedir.

Windows 11’in son güncellemesini yükleyecekler dikkat! İşte büyün yenilikler

Diğer bir özellik ise Notepad’deki sekmeler olacak. Evet, Notepad, Windows’taki en eski ve en popüler uygulamalardan biri, ancak uygulama sekmeler, daha temiz bir düzen ve karanlık mod gibi daha modern işlevsellik odaklı özellikler bakımından eksikti. Güncellemeyle birlikte, Notepad nihayet bu özellikleri ve daha fazlasını alacak gibi görünüyor. Kullanıcılar artık Notepad içinde birden çok dosyayı sekmeler halinde açabilir, kolayca bunlar arasında geçiş yapabilir, çalışmalarını otomatik olarak kaydedebilir ve açık veya karanlık tema arasında seçim yapabilirler.

Windows 11 güncellemesi, Snipping Tool’a yeni bir ekran kaydetme özelliği de getiriyor. Snipping Tool, kullanıcıların ekranlarının veya belirli bir bölümünün ekran görüntüsünü almasına olanak tanıyan kullanışlı bir uygulama. Güncelleme ile birlikte, kullanıcılar artık ekranlarının tamamının veya belirli bir bölümünün sesli ve açıklamalı bir videosunu kaydedebilirler. Özellik, eğitim videoları, sunumlar veya geri bildirim paylaşımı için kullanışlı olabilir.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/yazilim/windows-11in-son-guncellemesini-yukleyecekler-dikkat-iste-buyun-yenilikler-640081c197482926b3170c52

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu