Yazılım

Windows 11’in Android uygulama takviyesi daha fazla kullanıcıya ulaşıyor!

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz yıl Android uygulamalarının Windows 11 üzerinde çalışmasına müsaade verdi. Artık ise şirket, daha fazla Windows 11 kullanıcılarının Android uygulamalarını kullanabileceğini onayladı. Birinci olarak ABD’de kullanıma açılan hizmet, artık 21 ülkeye daha yayılıyor.

Windows 11 için Android dayanağı 21 ülkeye daha geliyor

Microsoft, geçtiğimiz yıl Android uygulamalarının Windows 11’de çalışmasına müsaade veren Windows Subsystem for Android (Android için Windows Alt Sistemi)‘ni duyurdu. Bu takviye başlangıçta çok hudutlu sayıda ülke için kullanılabilir bir durumdaydı. Sonlu ülkeler ortasında ABD ve Japonya yer alıyordu.

windows 11in android uygulama takviyesi daha fazla kullaniciya ulasiyor 0 rOAkFRIu

Şimdi ise 21 ülkeye daha Android uygulama takviyesi sunuluyor. Salı gününden itibaren WSA (Android için Windows Alt Sistemi), Android uygulama takviyesini aktifleştirmek isteyen tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından indirilebilir durumda. Güncelleme sayesinde daha fazla kullanıcı, Microsoft Store’dan indirilebilen hudutlu sayıdaki Android uygulamasından yarar sağlayacak.

Microsoft, hususa ait bir açıklama yaptı. “Bugün, önümüzdeki birkaç hafta içinde Amazon Appstore’un Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya, Birleşik Krallık, ABD, ve daha fazlası olmak üzere 31 ülkeye genişleyeceğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Şimdilik Microsoft’un listesinde desteklenen 21 ülke ve bölge var: Andorra, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Guernsey, İrlanda, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Liechtenstein, Lüksemburg, Monako, San Marino, İspanya, İsviçre, Birleşik Krallık, ABD ve Vatikan.

windows 11in android uygulama takviyesi daha fazla kullaniciya ulasiyor 1 XY9C65f7

Şirket, aygıtların en az 8 GB RAM’e sahip olması gerektiğini söylüyor. Ayrıyeten önerilen bellek ihtiyacı ise 16 GB olarak yer alıyor. İşlemci olarak da asgarî Intel Core i3 8. Jenerasyon yahut üstü olması gerektiğini belirtiyor. Bununla birlikte Virtual Machine Platform (Sanal Makine Platformu) ayarını da faal hale getirmek gerekiyor.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/windows-11in-android-uygulama-destegi-daha-fazla-kullaniciya-ulasiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu