Yazılım

Windows 11’den bir sorun daha!

Microsoft, geçtiğimiz hafta yeni bir Windows 11 güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme Bing Chat temaslarına erişim özelliği ve Snipping Tool üzerinden ekran kaydı alabilme üzere yeniliklerle geldi. Bunların yanında aygıtların daha verimli çalışmasını sağlayacak birtakım güç modu tavsiyeleri de güncellemeye dahil. Lakin birtakım kullanıcılar bu güncelleme akabinde takvim ve mail uygulamasına girişte “Windows 11 takvimi çöküyor” geri bildiriminde bulundu.

Takvim uygulaması çöküyor şikayeti!

Günümüzde birçok kullanıcı Windows 11 mail uygulamasını kullanıyor. Mail, takvimle birlikte çalışabildiği için evvelce mail saati kurmak üzere hayatı kolaylaştıran birçok özelliğe sahip. Lakin son güncellemeyi aygıtlarına indiren kullanıcılar için hayat zorlaşıyor üzere görünüyor.

windows 11den bir sorun daha 0

Sorunu Windows’a bildiren kullanıcıların neredeyse hepsi birebir şeyi söylüyor:

“Takvim uygulaması, başlat menüsünden yahut Mail uygulamasından açıldığında Windows 11 çöküyor. Hususla alakalı olarak hepimiz Microsoft’a bildirimde bulunduk bir tahlil bekliyoruz.”

Bu hususla alakalı olarak bir teknoloji muhabiri de birebir sorunu yaşadı. Ve akabinde şu açıklamayı yaptı:

“Takvim uygulamasını Mail içinden açarsanız, uygulama bir pencere daha yüklüyor ve akabinde çöküyor. Uygulamayı Başlat menüsünden açarsanız da tıpkı davranışı gösteriyor.“

Microsoft’un takviye forumlarına baktığımızdaysa kullanıcıların “Windows 11 çöküyor” geri bildirimlerini görüyoruz. Şirketin forum üzerinde yayın yapan danışmanlarıysa bahisle ilgili olarak Microsoft’un sorunun farkında olduğunu fakat yeni bir tahlilin olmadığını belirtiyor.

windows 11den bir sorun daha 1 LrntlSvI

Sorunun süreksiz çözümü!

Neyse ki sorunun süreksiz bir tahlili var. Hususla alakalı olarak problemleri gören kimi kullanıcılar süreksiz bir tahlil buldu. Takvim uygulamasını sıfırlamak sorunu çözüyor. Lakin uygulamayı sıfırlamanız halinde takvim içerisindeki tüm datalarınızı kaybedeceksiniz. Bu yüzden takvime Outlook üzerinden erişim yapmanız en sağlam yol olacaktır.

Microsoft danışmanları “şirket Windows 11 çöküyor geri bildirimlerinin farkında” tabirini kullansa da firma resmi olarak bu sorunu hala kabul etmedi. Öte yandan “Net bir tahlil var mı?” sorusunun karşılığı da muhakkak değil. Fakat şirket hususla alakalı sorunu çözmek için ağırlaşmış durumda. Kullanıcılara ise süreksiz olarak uygulamayı sıfırlamalarını yahut Outlook üzerinden erişmeleri öneriliyor.

windows 11den bir sorun daha 2 Tsh9YjJU

Peki siz bu sorunu yaşadınız mı? Bu meseleyle alakalı siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/windows-11-bir-sorun-daha

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu