GenelGündem

Windows 10X: Microsoft güncellemeleri 90 saniyeden daha kısa sürede vaat ediyor

Windows 10X, çift ekranlı cihazların işletim sistemi biraz daha ortaya çıkıyor. Microsoft, “güncellemelerinin” bir buçuk dakikadan fazla sürmemesi için bir çözüm bulur. Microsoft 365 Geliştirici Günü konferansı, Windows 10’un bir sonraki varyantıyla ilgili yeni ayrıntılarla sözlerini tuttu. Bu X sürümü, çift ekranlı cihazlar içindir. Redmond şirketi, işletim sisteminin geleneksel dizüstü bilgisayarlarda çalışabileceğini zaten kabul ettiyse, şimdiye kadar sadece çalışmasını tartışmıştı.

Kesin görünen şey, OS güncellemelerinin artık acı verici olmaması gerektiğidir. Gerçekten de Microsoft, Windows 10X güncelleştirmelerinin 90 saniyeden daha kısa sürede tamamlanacağını açıkladı. İşlem, Windows kullanıcılarının şu anda karşılaştıklarından çok farklı olacaktır. Bir güncellemeyi indirmek ve yüklemek için yeniden başlatmak yerine, güncellemeyi indirmeniz yeterlidir. Bilgisayar doğrudan işletim sisteminin yeni sürümüne önyükleme yapabilir. Bu sıkıcı kurulum adımından geçmeden.

Windows 10X emülatörü kullanılabilir

Windows 10X 1536x890 teknobizdeyiz
Windows 10X: Microsoft güncellemeleri 90 saniyeden daha kısa sürede vaat ediyor 3

Bu nasıl mümkün olaiblir? Microsoft , Windows 10X’te sürücülerin ve uygulamaların ayrı olarak yönetildiğini ve Win32 tipi uygulamaların (masaüstü yazılımı) kaplarda çalıştırılacağını açıklar. Bu nedenle, sistem dosyalarına müdahale edemezler. Sonuçta, işletim sisteminin basitleştirilmiş yeni sürümlerini yükleme işlemidir.

Bu Microsoft 365 Geliştirici Günü sırasında, Redmond şirketi Windows 10X için emülatörünü de geliştirdi ve geliştiricilerin gelecekteki Surface Neo’yu çalıştıracak işletim sistemini tanımasına izin verdi.

Microsoft Surface Neo, iki tablet ve aralarında bir menteşe bulunan, temelde iki ekranlı bir kurulum için bir kitap gibi katlanan tamamen yeni bir Yüzey cihazıdır. Ayrıca, Microsoft’un işletim sistemini alan ve çift ekranlı kurulum için özelleştiren Windows 10x biçiminde yeni bir işletim sistemine sahip olacak. Donanım ve yazılımın bu yakın entegrasyonunun ne güzel hileler yaratacağını görmek ilginç olacak.

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu