Sıradaki içerik:

Xiaomi, Mix Serisi İçin Yeni Bir Webio Hesabı Açtı!

e
sv

Windows 10’un Eksik Profil Hatası Geri Döndü

349 okunma

Microsoft’un  Windows 10 KB4549951 zaten güncelleştirmeyi yükleyenler için bir dizi soruna neden oluyor. Ve konuyu daha da kötüleştirmek için KB4549951, birkaç kullanıcı için yeni bir sorun yarattı.

Birçok kullanıcı, KB4549951 güncelleştirmesini yükledikten sonra Windows 10‘un kullanıcı profillerini yenisiyle değiştirdiğini bildirdi. Daha da kötüsü, belgeleri, resimleri ve diğer önemli dosyaları da silebilir. Ancak hata, verilerinizi kalıcı olarak silmez, ayrıca profilinizi kalıcı olarak yeniden adlandırmaz.

Kullanıcıların eksik kullanıcı profillerinden ve verilerin otomatik olarak silinmesinden şikayet ettiklerini ilk defa görmüyoruz. Windows 10 Ekim 2018’e güncelledikten sonra, birçok kullanıcı benzer bir sorunla karşılaştı .

Microsoft çalışanlarına göre, eksik profil sorununu çözmenin en kolay yolu yeni bir profil oluşturmak ve ardından verileri manuel olarak yeni oluşturduğunuz profile Windowslatest aracılığıyla) aktarmaktır .

Bazı kullanıcılar için, Windows’u 6 defadan fazla yeniden başlatmak, KB4549951 uygulandıktan sonra eksik profili ve eksik verileri geri getirdi.

Yukarıda belirtilen geçici çözümler PC’nizde çalışmazsa, Microsoft’tan hiçbir resmi çözüm yoktur, her şeyi normale döndürmek için hiçbir seçeneğiniz kalmaz.

İşte bu yüzden düzenli yedeklemeler hayati önem taşımaktadır. Önemli dosyaları kaybetmediğinizden emin olmak için, verilerinizi Windows PC’nizde düzenli olarak yedeklemeniz önerilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.