Sıradaki içerik:

MIUI 12 Güncellemesi Alacak Telefonlar Listesi Büyütüldü

e
sv

Windows 10 Oyun Modu Performans Düşüklüğü Yapıyor Olabilir

657 okunma

Son bilgilere göre, bazı kullanıcılar Microsoft Win 10 Oyun Modunun belirli donanımların oyun performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini bildiriyor. 

Bir kullanıcı Oyun Modunu etkinleştirdikten sonra Radeon RX 5700 XT, RX 480, R9 290 gibi AMD grafik cihazlarının ve GTX 980 ve GTX 1080 Ti gibi Nvidia grafik cihazlarının oyun performansının etkilendiğini söyledi. 

Ancak, “[Oyun Modunu Kapatma] Destiny 2’de yaşadığım tüm sorunları tamamen çözdü! Etkin Oyun Modu ile pota her girdiğimde, oyun temel olarak 70 milisaniye boyunca donuyor.

“Oyun modu” nu açarken durgunluk yaşayan birçok kullanıcı raporu da var. Call of Duty: Warzone ve League of Legends gibi oyunlar, ani kare hızı düşüşlerinden, sıkışmalardan ve oyun deneyimini rahatsız eden diğer performans sorunlarından muzdaripti.

Microsoft Win 10 oyun modu sorunu, yüksek talep gören birkaç oyunu etkiliyor

Şu an itibariyle, “oyun modu” nun soruna nasıl neden olduğu belirsiz. Ancak AMD Radeon Technologies Group’taki bir çalışan mühendislerinin sorunu araştırdığını söyledi. Bu tür bir sorunun etkisinin yaygın olduğu görülmektedir. 

Sorun büyük olasılıkla belirli sürücüler veya Windows 10 güncellemeleriyle ilgilidir. Bu donma ile en çok bildirilen oyunlar Call of Duty serisi, Destiny 2, League of Legends ve diğer popüler oyunları içeriyor.

Oyun oynamak tamamen garip bir konu değil. Aslında, oldukça yaygındır ve basit (belki değil) bir yazılım güncellemesi bu sorunu çözebilir. 

Microsoft’tan resmi bir açıklama olmamasına rağmen, bunun bu sorun üzerinde çalışacağına ve bir güncelleme yayınlayacağına inanıyoruz. 

Ancak, bu gerçekleşmeden önce, tüm oyunların sorunsuz çalışabilmesi için Oyun Modunu (sorunu yaşıyorsanız) devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin, ardından Oyun – Oyun Modu seçeneğini tıklayın ve devre dışı bırakın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.