Sıradaki içerik:

GTA V’nin Epic Games Store’da Ücretsiz Olacağı Bildirildi!

e
sv

Windows 10 Güncellemeleri Askıya Alındı!

128 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 güncellemeleri ile gündeme gelen Microsoft, ne yazık ki vakit vakit güncellemelerin namacıyla bulunduğu problemler da anılıyor. Bu problemleri ortadan kaldırmak isteyen ABD’li program şirketi, corona virüsü yüzünden yeni bir karar aldı.

İsteğe bağlı olan Windows 10 güncellemeleri askıya alındı!

Microsoft doğrulusunda oluşturulan bildirimde corona virüsünün tesiri vurgulandı. Bu ay ortamında dağıtılması plan edilen tüm opsiyonel Windows 10 güncellemelerinin askıya alındığı belirtildi. Yeni kararın devamlılık ve güvenilirlik amacıyla alındığı ifade edildi.

Bu bağlamda her ayın üçüncü ya da dördüncü haftasında duyurduğu opsiyonel güncellemeler ile kullanıcılarını destekleyen Microsoft, son vakitlardaki aksaklıkları öneme aldı. Birçok kullanıcı bu kararı mutluluk ile karşıladı.

Yazılım firması, lüzumsuz ve işlevsiz olan güncellemelerin kullanıcıları etkilemesini istemiyor. Zira çoğu şahıs evden çalışmaya başladı. Peki Windows 10 güncellemeleri adına tespit edilen yeni yol haritası nasıl?

Kendi kullanıcılarının bilgisayarlarında rastgele bir tekleme görmek istemeyen Microsoft, isteğe bağlı olan güncellemelerin fişini, şimdilik, çekti. Bu yazılımların yine ne vakit pazara sürüleceği belli değil.

Microsoft’un yeni hamlesi, 1809, 1903 ve 1909 versiyonları de dahil olmak üzere, Windows 10’un tüm alakalı versiyonlarıni etkiledi. Hem de “Windows 10 1909 Build 18363.836” adlı yeni bir güncellemenin daha yayımlandığı meydana çıktı.

Son olarak Microsoft, isteğe bağlı olan güncellemelerini rastgele bir emniyet yaması ile birleştirmiyor. Bu yeni karar amacıyla neler düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.