Sıradaki içerik:

Facebook Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?

e
sv

Wi-fi 7 Geliyor! 30Gbps Hıza Çıkabiliyor!

388 okunma

WiFi 6 hala büyük ölçekli bir yükselişin erken aşamasındadır. Şu anda, birkaç yeni yönlendirici veya terminal ürünün en yeni WiFi 6 protokolünü desteklemektedir. Ancak, teknoloji her geçen gün değişiyor ve yeni nesil WiFi 7 zaten yolda.

WiFi 7’nin teorik maksimum iletim hızının, WiFi 6 için maksimum 9.6Gbps hızının üç katı olan 30Gbps’ye ulaşabileceği bildirildi.

Mevcut genel WiFi 5 (802.11 ac) kablosuz iletim protokolüyle karşılaştırıldığında, yeni WiFi 6 (802.11 ax) sadece% 40 daha hızlı, aynı zamanda daha az güç tüketir. WiFi 6 protokolünü kullanan yönlendiriciler aynı anda bağlanmak için daha fazla cihazı destekleyebilir.

Ayrıca, en son WP3 güvenlik protokolünü desteklerler. Bilgisayar korsanlar için bile çok zor. Mevcut teknolojik gelişme seviyesi söz konusu olduğunda, WiFi 6 zaten mükemmel olarak adlandırılmaya değer.

Ancak, WiFi 7 hala varlığını gerektiriyor. 802.11 standardı geliştirilme aşamasındadır. WiFi 6 tarafından sunulan MU-MIMO teknolojisinin aynı anda çalışmak için 8 veri akışını desteklediğini biliyoruz. Bu anlamda WiFi 7, CMU-MIMO teknolojisini tanıtacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.