WhatsApp’tan mesajlara yeni sınırlama!

2 dk


Corona virüs salgınıyla beraber çoğalan hatalı ve teyit edilmemiş bulgular aynı vakitte pek çok şahıs doğrulusunda bilinçsizce paylaşılıyor. WhatsApp, bugün mesajların iletilmesine yeni sınırlar getireceğini bildirdi. Bugünden itibaren, beş ya da daha çok şahsa gönderilen iletiler bundan sonra sadece tek bir şahsa iletilebilecek. WhatsApp mesajlara sınırlama getirerek, hatalı bulguların gönderilmesinin sürati biraz olsun yavaşlatılacak.

WhatsApp mesajlara sınırlandırma getirdi

WhatsApp, hatalı bilginin yayılmasını engellemek amacıyla çalışmalara devam ediyor. WhatsApp’in son hamlesi ise mesaj paylaşımı konusu ile ilgili ek kısıtlamalar getirmek üzerine. Popüler mesajlaşma servisi, kullanıcıların, mesaj yönlendirken yeni bir sınırla karşı karşıya kalacağını söyledi. Bundan bu tür bir kullanıcı, beş kereden çok yönlendirilen bir mesaj alırsa, aynı anda sadece tek bir sohbete gönderebilecek.

2019’da 5 olan sınır bu sene 1’e düştü

WhatsApp, pek çok kullanıcının yararlı bilgiler, anlamlı buldukları komik videolar, capsler ve daha çok gönderiyi birbirleriyle paylaştığının farkında olduğunu bilhassa son vakitlerde bu kullanımın gittikçe daha da arttığını belirtti. Şirket, kullanıcıların, hatalı bilginin yasenemasına ister istemez sebep olabildiğini ve bu yönde mühim bir artış gördüğünü belirtti. Dolayısıyla tedbir olarak bu bozukluğu yavaşlatmak isteyen şirket, mesaj sınırı konusu ile ilgili çalışmalara başladı.

Örneğin, 2018 senesine kadar, kullanıcılar bir kerede 250 gruba bir mesaj iletebilirken tekrar aynı sene bu sayı 20’ye düşürüldü. 2019’da 5’e düşen bu sınır ve şimdi ise 1 taneye dönüştü. WhatsApp, bu tedbirlerin dünya genelinde mesaj iletimini yüzde 25 azalttığını söylüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir