Yazılım

WhatsApp’ta yeni periyot başlıyor! Artık gizlenebilecek

Popüler iletileşme platformu WhatsApp, çok beklenen özelliklerden biri üzerinde çalışmaya başlamış üzere görünüyor. Uzun vakittir beklenen WhatsApp çevrim içi durumu gizleme nihayet gerçek oluyor. İşte durumu kapatmak için yapmanız gerekenler.

WhatsApp çevrim içi durumu gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp kullanıcıları için sıkıntı haline dönüşen çevrim içi durumunun gizlenememesi, yeni bilhassa birlikte tarih oluyor. Online olduğu halde rahatsız edilmek istemeyen bireyler, artık takip edilmelerinin önüne geçebilecek.

whatsappta yeni periyot basliyor artik gizlenebilecek 0 1CbccLt6

Mesajlaşma uygulaması için çevrim içi tabiri, bir kullanıcının internete bağlanmasıyla görünür. Yani karşıdaki kullanıcı taşınabilir, PC yahut web fark etmeksizin çevrim içi olduğunuzu görebilir. Uygulama birçok saklılık özelliği getirse de, kullanıcılar bugüne kadar çevrim içi olup olmadıklarını gizleyemiyordu.

WABetaInfo tarafından paylaşılan son WhatsApp beta özelliği, kullanıcıların çevrim içi durumlarını kimlerin görebileceğini seçmelerine imkan tanıyor. Ekran manzarasına nazaran kullanıcılar, zımnilik ayarlarındaki ‘Son Görülme ve Çevrim içi‘ durumlarını gizleyebilecek.

WhatsApp kullanıcıları, çevrim içi durumlarını kimlerin görebileceğini Herkes” ve “Son Görülme ile Aynı” olmak üzere iki farklı formda düzenleyebilecek. Örneğin, son görülme için “Kişilerim” seçeneğini ve çevrim içi durum için “Son Görülme ile Aynı” seçeneğini seçerseniz, kişi listenizde olmayanlar çevrim içi olup olmadığınızı göremez.

Yeni özelliğin şimdilik sırf iOS için WhatsApp Beta uygulamasında test edildiği, lakin WhatsApp’ın Android ve masaüstü sürümlerine de sunulacağı belirtildi. Tekrar de bu özellik şu anda geliştirme kademesinde ve kullanıcılara açık değil.

whatsappta yeni periyot basliyor artik gizlenebilecek 1

Ayrıca bir müddet evvel WhatsApp uygulamasında son görülme, profil fotoğrafı ve hakkında için birçok zımnilik ayarı eklendi. WhatsApp uygulamasına “Şunlar Hariç Kişilerim…” seçeneği ile daha fazla saklılık kazanmak artık mümkün.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-cevrim-ici-durumunu-gizlemek-artik-mumkun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu