Sosyal Medya

WhatsApp’ın Android Beta Sürümü Güncellendi

WhatsApp’ın Android platformu için yayınlanan beta sürümü güncellendi. Yeni beta sürüm, kullanıcıları yeni bir açılış ekranıyla tanıştırıyor. Yeni açılış ekranı, “From Facebook” ibaresini daha baskın bir şekilde sunuyor.

Anlık mesajlaşma programı WhatsApp’ın geliştiricileri, programın Android çin tasarlanan beta sürümünü bir kez daha güncellediler. “2.19.350” koduyla yayılan yeni beta sürüm, tekrar uzun vakittir beklenilen karanlık mod ile alakalı herhangi bir ilerleme sunmazken, uygulamaya kısa süre önce gelen açılış ekranını değiştiriyor.

Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştiricilerinin bu açılış ekranındaki temel amaçları Facebook’un reklamını yapmak. Facebook, bir vakitdir WhatsApp’ın sahibi ve kirlenen imajını temizlemek için detaylı çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında da uygulamaya daha çok “Facebook” ibaresi eklemeye çalışıyor. WhatsApp’ın Android beta programına sunmuş olduğu yeni güncelleme, açılış ekranına dikkat çekici bir Facebok ibaresi ekliyor.

whatsapp coklu platform shiftdelete
WhatsApp'ın Android Beta Sürümü Güncellendi 4

WhatsApp’ın Android platformu için yayılan yeni beta sürümü, yalnızca bu farklılığı içeriyor. Özelliğin bütün kullananlara sunulmasıyla beraber WhatsApp programına giriş yapan kullanıcılar, karşılama ekranının hemen altında yer alan “From Facebook” (Facebook’tan WhatsApp) ibaresini görecekler. WhatsApp’ın “Ayarlar” menüsünde bir vakitdir yer alan bu ibare, bundan sonra açılış ekranında da bulunacak.

indir
WhatsApp'ın Android Beta Sürümü Güncellendi 5

Bu yeni açılış ekranının bütün kullanıcıların hizmetine ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Ancak yapılacak olan testlerin başarılı olduğundan sonra Android platformundaki bütün WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp’ın bu yeni açılış ekranıyla tanışma olanağı yakalayacaklar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu