Gündem

WhatsApp’a Ödeme Botu Entegre Edildi!

Ödüllü Türk Girişimi Paymes, dünyanın ilk akıllı ödeme botunu WhatsApp’a entegre etti.

Tüm dünyada 60 milyar dolar piyasa payına ulaşan sosyal ticaretin 2021 senesinde 166 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Sosyal ticaret piyasanın büyümesinde akılı telefonların rolü oldukça büyük.

Sosyal medya hesaplarına istenilen her yerden ulaşma olanağı veren bu vasıtalar insanların vazgeçilmezi durumuna geldi. Genellikle WhatsApp akıllı telefonlarda en çok sarfedilen anlık mesajlaşma programı olarak öne çıkıyor.

paymes whatsapa akilli bot teknobizdeyiz
WhatsApp'a Ödeme Botu Entegre Edildi! 4

Facebook’un son açıklamasına göre aktif kullanıcı adedi 2 milyarı geride bıraktığımız WhatsApp’ı dünya çapında aşağı yukarı olarak her 4 şahıstan 1’i kullanıyor. İnsanlara sürat vadeden bu mesajlaşma programının satıcılar doğrulusunda kullanılması da kaçınılmaz bir gerçek olarak görülüyordu.

WhatsApp’ın program becerilerini genişletmesinin sonrasında sosyal ticaret yapanların her türlü kolaylığa erişebilmesi amacıyla çalışmalar yürüten Paymes de bu alanda geliştirmelerini tamamlayarak dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan WhatsApp ödeme botunu canlıya aldı.

Satıcılar 20 saniye ortamında WhatsApp ile link yaratarak ödeme alabilecek!

paym es teknobizdeyiz 1
WhatsApp'a Ödeme Botu Entegre Edildi! 5

“Var olanı gerçekleştirme yerine ödeme teknolojilerini şekillendirmeye devam edeceğiz.” diyen Paymes Kurucu Ortağı Sabrican Zaim: “Paymes olarak etkinlik gösterdiğimiz ödeme yöntemleri bölümünde yenilikçi yaklaşımımızla fark yaratan çalışmalara imza atıyoruz.

Alanında bir ilk olan WhatsApp ödeme botumuzu uzun süreli gözlemlerimiz ve piyasa araştırmalarımızın sonrasında uygulamaya aldık. Kullanıcı alışkanlıklarını takip eden ve piyasası yakından dinleyen bir girişim olarak Facebook Messenger, web.paym.es’de elde ettiğimiz bütün deneyimi, aplikasyonun kabiliyetleri tarafında Türkiye’de en yüksek kullanıcı ve etkileşime sahip mesajlaşma programı Whatsapp’a eklemeye devam edeceğiz.

Bu çalışma ile bundan sonra rastgele bir ürün ya da hizmeti satmak istediğinizde onun amacıyla bir internet sitesi yada ödeme platformuna gitmenize lüzum kalmıyor. Bir ürün satmak istediğinizde WhatsApp ortamında yer alan akıllı ödeme botumuzla bir arkadaşınızla sohbet eder gibi konuşup ürününüzün özelliklerini, fotoğrafını, fiyatını aratarak 20 saniye ortamında bir satış linki oluşturabilir ve istediğiniz mecradan alıcılarınızla paylaşabilirsiniz.

paym.es olarak bireyler ve kurumlar amacıyla elektronik ticaret bilgi birikimi, aygıt ve aplikasyon bağlılığı, şirket sahibi olma zorunluluğu olmaksızın kullanıcılarımıza yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu