Sosyal Medya

WhatsApp’a kümeleri karıştıracak bir özellik geliyor

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, kümeler için birtakım yeni özellik alıyor. Bu özelliklerin başında küme yöneticilerinin daha fazla denetim alması bulunuyor. Şu anda test kademesinde olan özellik sayesinde grup yöneticileri öteki bir iştirakçi tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak.

WhatsApp’ta küme yöneticisi istediği bildirisi silebilecek

WhatsApp, kullanıcı tecrübesini arttırmak için devir periyot yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp kümelerinin daha işlevsel olmasını sağlayacak.

whatsappa kumeleri karistiracak bir ozellik geliyor 0 8su1uih4

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla yenilik geleceğini ortaya koydu. Platformun yeni güncellemedeki temel maksadı yöneticilerin kümelerde daha fazla kontrol yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir bildirinin küme yöneticisi tarafından silinmesi tüm iştirakçilere gösterilecek. Beta etabındaki özelliğin ekran imajında “Yönetici olarak bu iletisi sildiniz” uyarısı veriyor. Öteki iştirakçiler ise silinen bildirisi “Yönetici bu iletisi sildi” biçiminde görüyor.

Platformun üzerinde çalıştığı bir başka yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu halde kullanıcılar, yeni özelliklerden anında haberdar olabilecek.

whatsappa kumeleri karistiracak bir ozellik geliyor 1

Yeni özellikler Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın vakitte tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyoruz. iOS kullanıcıları için benzeri bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik bilinmeyen.

Siz WhatsApp küme özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsappa-gruplari-karistiracak-bir-ozellik-geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu