Teknoloji Haberleri

WhatsApp’a Gelen Yeni Özellikler: Okunmamış Bildiriler, Küme Sohbetleri ve Yeni Zımnilik Ayarı

WhatsApp kullanıcı deneyimini artırmak için sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Popüler mesajlaşma platformunun tanıttığı yeni özellikler gizlilik, grup sohbetleri ve okunmamış mesajları geliştirmeyi hedefliyor. WhatsApp’a gelen yeni özelliklere gelin birlikte bakalım.

WhatsApp, uygulamalarına okunmamış mesaj filtrelemeyi getirmek için çalışıyor ve bu özelliği masaüstü uygulamasının bazı kullanıcıları ile zaten test ediyordu.

whatsappa gelen yeni ozellikler okunmamis bildiriler kume sohbetleri ve yeni zimnilik ayari 0 4WuCAnR6

WhatsApp kullanıcılarının uzun aktif sohbet listelerini filtrelemesine izin verecek ve yalnızca okunmamış mesajları çözülmeyi bekleyenleri vurgulayacak. WABetaInfo şimdi, TestFlight test kullanıcılarının bu özelliğin kendileri için etkinleştirildiğini gördüğünü bildiriyor; bu, popüler mesajlaşma uygulamasının App Store sürümünü kullananlarımız için yayınlanabileceğini düşündüren bir hareket.

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp şimdi arama çubuğunun yanına yerleştirilmiş yeni bir filtre düğmesi sunuyor.

whatsappa gelen yeni ozellikler okunmamis bildiriler kume sohbetleri ve yeni zimnilik ayari 1 zqMBkhJ4

Yeni okunmamış sohbet filtresini kullandığınızda, WhatsApp tüm okunmamış sohbetlerinizi otomatik olarak listeler, bu nedenle bunları yönetmek artık daha kolay. Filtre düğmesine tekrar veya “Filtreyi temizle” etiketine dokunarak filtreyi kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca, filtre etkinleştirildiğinde ve arama çubuğunu kullandığınızda, sonuçlarda yalnızca okunmamış sohbetlerden gelen mesajlar görünür.

WhatsApp grup sohbetleri için üç yeni özelliği kullanıma sundu.

whatsappa gelen yeni ozellikler okunmamis bildiriler kume sohbetleri ve yeni zimnilik ayari 2 khZDDCcb

WhatsApp grup sohbetlerine gelen özelliklerden ilki, grup sohbeti başlatan kişiye gruptaki diğer kişileri sessize alma imkanı sunuyor. Bu sayede grup yöneticisi diğer katılımcıların sesini kısabiliyor. 

İkinci özellik ise, grup sohbetindeki kişilere özel mesaj göndermeyi kolaylaştırıyor. 

WhatsApp grup sohbetleri için getirilen üçüncü yenilik bir gösterge diyebiliriz. Artık grup konuşmasına katılan kişiler yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bir göstergeyle belirtilecek.

WhatsApp’a gelen son yenilik ise gizlilikle ilgili oldu. WhatsApp’taki gizlilik ayarlarınızı belirli parametreler üzerinden kontrol edebileceksiniz.

whatsappa gelen yeni ozellikler okunmamis bildiriler kume sohbetleri ve yeni zimnilik ayari 3 y2Ppzz54

Gizlilik ayarlarınızı, bilgilerinizi görebilecek kişileri kontrol edecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi aşağıdaki seçeneklere göre ayarlayabilirsiniz.” Bu seçenekler şimdiye kadar şunlardı: 

  • Herkes: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görülebilir. 

  • Kişilerim: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz yalnızca telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir. 

  • Hiç Kimse: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hiç kimse tarafından görülmez. İşte bunlar arasında artık şu seçenek de yer alıyor: 

  • Şunlar Hariç Kişilerim…: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hariç tuttuğunuz kişiler dışında, telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir. 

Bu sayede “son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi” sadece belirli kişiler için gizleyebiliyorsunuz. Kişisel güvenlik için sevindiren bu özellik, uzun zamandır bekleniyordu.

WhatsApp’a gelen yeni özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

whatsappa gelen yeni ozellikler okunmamis bildiriler kume sohbetleri ve yeni zimnilik ayari 4 7ens7GyJ

Kaynak: https://onedio.com/haber/whatsapp-a-gelen-yeni-ozellikler-okunmamis-mesajlar-grup-sohbetleri-ve-yeni-gizlilik-ayari-1076579

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu