WhatsApp Yeni Güncellemesi Birçok İşlev Ekliyor

3 dk


WhatsApp hala dünyanın en popüler mesajlaşma aracı konumunda, ancak her gün rakipleri Telegram tarafından yönetilen daha fazla popülerlik kazanıyor. Facebook’un sahibi olduğu şirket bu durumu sevmiyor, bu nedenle daha önce bir nedenden dolayı ihmal edilen haberciye aktif olarak önemli özellikler eklemeye başladılar.

WhatsApp yeni güncellemesi ile birçok harika işlev ekliyor

Belki de en önemli yenilik animasyon çıkartmalarıdır. Telegram, WeChat ve iMessage kullanıcıları için böyle yaygın bir özellik, Whatsapp geliştiricileri tarafından sadece bugünün güncellemesinde eklendi. Daha önce, duyguları çok fazla ifade eden güzel resimlerin sevgilileri sadece statik görüntülerle içerik olmak zorundaydı. WhatsApp, özelliğin popülaritesine katkıda bulunacak kendi paketlerini hemen sunmayı vaat ediyor.

İşletmenin, şirket numarası hakkında bilgi taşıyan QR kodları eklemesi önemliydi. Profil aramak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bir kareye koyma yeteneği, Facebook’ta da bulunan Instagram’da mevcuttur, ancak WhatsApp’ta bu özellik ilk kez ortaya çıktı. Bu, kartvizitlerle etkileşimde bulunan kişilerin deneyimini büyük ölçüde geliştirecektir.

Son iki dikkat çekici özellik esas olarak görsel bölümle ilgilidir. İlk olarak, web ve masaüstü sürümünde artık karanlık bir tema var. Ancak bu konuda ilginç bir şey söylenebilir, uzun süredir buna gerçekten ihtiyaç duyanlar bunu özel uzantıların yardımıyla başarıyorlar.

İkinci işlev daha önemlidir, grup video görüşmeleriyle ilgilidir. Artık herhangi bir kişinin resmini üzerine tıklayarak yakınlaştırabilirsiniz. Maksimum katılımcı sayısının 8 olduğunu hatırlamak önemlidir. Sekiz kişiden fazla konuşma yapamazsınız.

Ne yazık ki, tüm özellikler artık kararlı sürümde mevcut değildir. Ancak, geliştiriciler yakında hepsini kararlı sürümlere ekleyeceğine söz verdiler.

Yeni özellikler

  • Animasyonlu Çıkartmalar : Çıkartmalar, insanların WhatsApp’ta iletişim kurmanın en hızlı büyüyen yollarından biridir ve her gün milyarlarca gönderilir. Daha da eğlenceli ve etkileyici yeni animasyonlu çıkartma paketleri sunuyoruz.
  • QR kodları : Yeni bir kişi eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Yakında yeni biriyle tanıştığınızda, kişilerinize eklemek için QR kodlarını tarayabilirsiniz. Basamaklarına teker teker basmak yok.
  • WhatsApp web ve masaüstü için karanlık mod : İnanılmaz derecede popüler Karanlık Mod teması artık bilgisayarınıza uzanıyor.
  • Video görüşmelerini gruplandırmaya yönelik geliştirmeler : Artık bir video görüşmesinde en fazla 8 kullanıcıyla, bir katılımcının videosunu tam ekran olarak en üst düzeye çıkarmak için basılı tutmanıza izin vererek istediğiniz herkese odaklanmayı kolaylaştırdık. Ayrıca 8 veya daha az grup sohbetlerine bir video simgesi ekledik. Böylece 1 dokunuşla kolayca bir grup video görüşmesi başlatabilirsiniz.
  • Durum KaiOS’a geliyor : KaiOS kullanıcıları 24 saat sonra kaybolan güncellemeleri paylaşabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir