Sosyal Medya

WhatsApp, yeni bilhassa üçüncü taraf uygulamaları ortadan kaldırıyor

WhatsApp dahil olmak üzere toplumsal medya platformlarının tamamında görsellik ön plana çıktı. Bu nedenle WhatsApp kullanıcıları; sohbet sırasında fotoğraf, GIF ve çıkartma gönderme üzere aksiyonlarla sıklıkla başvuruyor. WABetaInfo’nun paylaştığı habere nazaran WhatsApp, çıkartma yapmayı ve göndermeyi kolaylaştırmak için Çıkartma Aracı sunuyor. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp Çıkartma Aracı ile üçüncü taraf uygulamalara son!

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı habere nazaran yalnızca iOS 16 sürümüne sahip WhatsApp kullanıcıları için Çıkartma Aracı geldi. Bu araç, isminden da anlaşıldığı üzere platformun kendi bünyesinde sohbetler ortası çıkartma yapmayı ve göndermeyi sağlıyor.

whatsapp yeni bilhassa ucuncu taraf uygulamalari ortadan kaldiriyor 0 seVESK4S

WhatsApp kullanıcıları, Çıkartma Aracı gelmeden evvel bağımsız uygulamalar ile çıkartma yapıyordu. Bu durum, WhatsApp kullanıcılarının farklı bir uygulama indirmesi üzere uğraştırıcı birtakım sıkıntılara neden oluyor. Lakin artık iOS 16 güncellemesine sahip WhatsApp kullanıcıları, yeni özellik sayesinde buna gerek duymayacak.

Çıkartma Aracı’nın yalnızca bu sürümdeki WhatsApp kullanıcılarına gelme nedeni ise iPhone’ların görsel kopyalama özelliği ile alakalı. iOS 16 kullanıcıları, rastgele bir fotoğraftaki kısmın istediği kısmına basılı tutarak kopyalayıp diğer yere yapıştırıyor.

Çıkartma Aracı’nda da kelam konusu yenilik, tıpkı biçimde işleyecek. Fotoğraflardan kopyalanan görsel, WhatsApp üzerindeki rastgele bir sohbete yapıştırıldığı vakit karşı tarafa çıkartma olarak gidecek.

Yenilik, şu anda iOS 16 sürümü kullanabilen tüm WhatsApp kullanıcılarına kademe kademe olarak açılıyor. WABetaInfo, Çıkartma Aracı için şu kelamları lisana getirdi:

“Bu özelliğin WhatsApp’a gelme avantajlarından biri, kullanıcılar için daha yeterli bir tecrübe sunması olacak. Uygulamanın içinde direkt özel çıkartma oluşturma yeteneği sayesinde insanların artık farklı uygulamalar yahut araçlar ortasında geçiş yapmasına gerek kalmayacak. Bu katiyen vakitten tasarruf sağlar ve özel çıkartmalar oluşturma ve kullanma sürecini hızlandırır.”

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-cikartma-araci-ozelligi-geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu