Sosyal Medya

Whatsapp,Yeni Özelliğini Duyurdu Yanlış Bilgiler Yayılması Önlenilecek

WhatsApp, yanlış bilgi paylaşımlarının önüne geçmeyi amaçladığı özelliğini şimdilik bazı ülkeler için kullanıcılara sundu. WhatsApp kullanıcıları, viral olarak yayılmaya başlayan paylaşımların yanında bir simge görecekler ve doğrudan internetteki sonuçlara ulaşabilecekler.

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma programı WhatsApp, her geride bıraktığımız gün biraz daha büyük bir ehemmiyet kazanıyor. Bu durumun farkında olan geliştirici ekip de kullanıcıların bütün greksinimlerini karşılayıp, daha iyi bir tecrübe sunabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şimdiyse WhatsApp geliştiricileri; İtalya, Brezilya, ABD, İrlanda, İngiltere, İspanya ve Meksika’daki kullanıcılar amacıyla mühim bir özelliği kullanıma sundu.

İnternet, fazlasıyla etkili bir etkileşim aracı fakat bu araç, vakit vakit birtakım problemlere yol açabiliyor. Mesela rastgele bir bilgi, internet içerisinde basitçe yayılabiliyor. Üstelik bu kadar basit sunulan bir bilginin doğruluğu da fazlası vakit sorgulanmıyor. Aslına bakacak olursak WhatsApp, geride bıraktığımız dehemmiyetlerde hatalı bilginin yayılmasını engellemek amacıyla birtakım tedbirler almıştı. WhatsApp’ın yeni özelliği de hatalı bilginin önüne geçmek amacıyla atılmış yeni bir ismim olarak karşımıza çıkıyor.

whatsapp teknobizdeyiz
Whatsapp,Yeni Özelliğini Duyurdu Yanlış Bilgiler Yayılması Önlenilecek 4

WhatsApp’ın detaylı ülkelerde kullanıma sunmuş olduğu yeni özelliği, viral olarak yayılmaya başlayan mesajların orijinal olmadığını göstermek amacıyla bir sembol getiriyor. Büyüteç şeklinde olan bu sembol kullanıcıları, söz hususu viral içerikle alakalı internet sonuçlarına götürüyor. Bu sayede kullanıcılar, kendilerine gönderilen içeriğin doğru olup olmadığını internet üzerinden öğrenme olanağı yakalamış oluyorlar.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

whatsapp yeni özellik teknobizdeyiz
Whatsapp,Yeni Özelliğini Duyurdu Yanlış Bilgiler Yayılması Önlenilecek 5

WhatsApp’ın yeni özelliği, özellikle de doğru bilgiye gerçekten ihtiyaç duyduğumuz şu dönemlerde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak. Çünkü pandemi nedeniyle her kafadan bir ses çıkar hale geldi. Haliyle bu durum, yanlış bilginin yayılma ihtimalini çok daha fazla artırıyor. İşte WhatsApp, bir süre önce bir mesajı sadece 5 kişiye iletmekle sınırlamasının ardından şimdi de bu yeni özellikle kullanıcılara yardımcı olmaya çalışacak gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu