WhatsApp Web Sesli ve Görüntülü Görüşme Yapmayı Destekleyecek

2 dk


Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakında web sürümüne görüntülü ve sesli aramalar için destek eklemek üzere hazırlanıyor. İki yeni özellik, birkaç yıldır akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda mevcut ve nihayet WhatsApp Web’de görünecek.

WABetaInfo özel web sitesi tarafından hazırlanan bir rapora göre, web sürümünün en son güncellemesinin kodunda ve messenger’ın masaüstü istemcisinde yeni özellikler keşfedildi. Halen geliştirilmekte olan bu özellikleri zaten dahil edebildiler.

WaBetaInfo, WhatsApp Web için sesli ve görüntülü görüşmelerin işlevinin şu anda beta testinde olduğunu garanti eder. Yayın ayrıca merakla beklenen özelliklerin birkaç ekran görüntüsünü paylaştı.

Bir sesli arama alırken, kullanıcılar aramayı kabul etmelerine veya reddetmelerine olanak tanıyan bir açılır pencere göreceklerdir. Bir arama yaparken, sessize alma ve kapatma gibi genel kontroller sunan başka bir pencere açılır. Ayrıca raporda, WhatsApp’ın grup sesli ve görüntülü arama özelliğini test etmeye hazırlandığı belirtiliyor.

Açıkçası, bu güncelleme henüz şirket tarafından resmi olarak duyurulmadı. Yani tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmemektedir. Ancak WABetaInfo, işlevin zaten oldukça kararlı çalıştığına inanmaktadır. En azından bu nedenle, güncelleme için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Whatsapp, çoklu cihaz desteğini başlatmak üzere

Popüler haberci WhatsApp ekibi, yakında birçok kullanıcı tarafından hararetle beklenen bir özelliği piyasaya sürecek. Tek bir hesapla birden fazla cihazdan eşzamanlı çalışma desteğinden bahsediyoruz.

WABetaInfo’ya göre, işlev zaten geliştirmenin son aşamasında. Ve bir sonraki adım, WhatsApp ekibinin bir açık beta testi başlatmasıdır. Kaynak, özellikleri denemek isteyen herkesin Android ve iOS için WhatsApp’ın beta sürümlerini kullandıklarından emin olmalarını önerir.

Şu anda işlev hakkında bildiğimiz şey, bir WhatsApp hesabının aynı anda dört cihazda çalışabileceği.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

70
8 Paylaşım, 70 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir