Sosyal Medya

WhatsApp tasarımı, iPhone’lar için değişiyor! İşte yeni görünüm

WhatsApp, dünyanın en çok tercih edilen haberleşme platformu pozisyonunda yer alıyor. Bunun ne büyük tesirlerinden biri kullanıcı tecrübesini en âlâ hale getirmek için sık sık yenilikler sunması. Bugün WABetaInfo’nun paylaştığı yazıya nazaran WhatsApp, iOS için sohbet eki menüsü dizaynını değiştiriyor. Pekala, yeni hali nasıl görünecek? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

iOS WhatsApp sohbet eki menüsü, satır altına genişleyecek

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı blog yazısına nazaran WhatsApp, iOS için sohbet eki menüsünü genişletiyor. Bu menü, şu anda dikey seçenekler biçiminde açılıyordu. Ek olarak Kamera, Fotoğraf ve Görüntü Arşivi üzere seçeneklerin simgeleri de tekdüzeydi.

whatsapp tasarimi iphonelar icin degisiyor iste yeni gorunum 0 dHlUSKMr
Test edilen yeni tasarım

iOS 23.5.0.70 için WhatsApp beta güncellemesine nazaran sohbet eki menüsü, satır altına genişleyecek. Ayrıca buradaki simgeler de değişecek ve farklı renklerde olacak. Bu sayede WhatsApp kullanıcıları, seçenekler ortasında daha süratli ve kolay seçim yapacak.

WABetaInfo, test edilen yenilik için şu kelamları aktardı:

“Eski görünümü nedeniyle arayüzün bu kısmı için güncelleme gecikmişti. Sonunda daha çağdaş ve sezgisel bir tecrübe sunacak. Ek olarak, sohbet eki menüsüne giderek daha fazla seçenek eklendikçe arayüz, daha net ve gezinmesi kolay hale geliyor.”

iOS için WhatsApp sohbet eki şu anda için test ediliyor. Yeniliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik muhakkak değil.

Öte yandan WhatsApp, Android tabletler için de masaüstünde olduğu üzere ikiye bölünmüş ekran dizaynını test ediyor. Platform, masaüstünde de olduğu üzere bölünmüş ekranda hem sohbeti hem de son konuşulan bireyleri gösterecek. Böylelikle kullanıcılar, bir sohbetten başkasına süratli bir formda tıpkı ekran üzerinden geçiş yapacak.

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-ios-sohbet-eki-menusu-degistiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu