Sosyal Medya

WhatsApp tasarımı değişiyor: İşte yeni görünüm

WhatsApp, Türkiye ve dünyada açık orta en çok kullanılan haberleşme platformu. Bu platform, taşınabilir dışında ek olarak bilgisayar ve tabletlerde de kullanılıyor. Ama tabletlerdeki WhatsApp arayüzü, kullanım açısından güzel bir tecrübe sunmuyor. Bugün WABetaInfo tarafından aktarılan habere nazaran Android tablet sürümü için WhatsApp arayüzü değişiyor. Pekala, yeni tasarım nasıl olacak? Yeni görünüm için habere daima birlikte göz atalım.

Tablet sürümünün yeni WhatsApp arayüzü, kullanım kolaylığı sağlayacak

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı blog yazısında nazaran tablet sürümü için WhatsApp arayüzü değişiyor. Tabletler için WhatsApp tasarımı, dikey olarak ortadan ikiye bölünecek. Platform, masaüstünde de olduğu üzere bölünmüş ekranda hem sohbeti hem de son konuşulan bireyleri gösterecek.

whatsapp tasarimi degisiyor iste yeni gorunum 0 6XwXmVzO

Bu sayede kullanıcılar, bir sohbetten başkasına süratli bir halde tıpkı ekran üzerinden geçiş yapacak. Yeni arayüz dizaynından evvel tablet sürümünü tercih eden WhatsApp kullanıcıları, sohbet ettiği kişiyi değiştirirken bireyler listesine geçip ordan değiştirmek zorunda kalıyordu. Bu nedenle WhatsApp, tablet sürümü için pek fazla tercih edilmiyor.

Tablet sürümü için yeni WhatsApp tasarımı, şimdilik test etabında bulunuyor. Yani şu anda yalnızca Android WhatsApp beta kullanıcıları bu yeniliğe ulaşıyor. Lakin kısa müddet içinde kararlı sürüme gelecek.

Öte yandan WhatsApp, Haber Bülteni üzerinde de çalışıyor. Kullanıcılar, WhatsApp Haber Bülteni sayesinde gündemi en çok kullandıkları haberleşme platformu üzerinden takip edecek.

Bu özellik anlık haberleşme platformunun en büyük rakibi Telegram için de rekabet ortamı yaratacak. Zira birçok gazeteci ve editör, Telegram üzerinden süratli bir haber akışı sağlıyor. Üzerinde çalışılan bilhassa ilgili daha fazla ayrıntı mevcut değil.

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/android-tablet-whatsapp-arayuzu-degisiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu