Sıradaki içerik:

Spotify Aktif Kullanıcı Sayısı 299 Milyona Yükseldi

e
sv

WhatsApp’a Sohbetleri Kalıcı Olarak Sessize Alma Özelliği Geliyor

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp’ın üstünde çalıştığı yeni bir özelliğe göre şu anda en çok 1 sene sessize alınabilen sohbetler, yakında kalıcı olarak sessize alınabilecek. Özelliğin ne vakit yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bugün itibarıyla kamu çalışanlarının iş hedefli kullanması yasaklanmış olsa da WhatsApp, dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma programı konumunda ve yakınlarımız ya da süratli etkileşim kurmamız gereken şahıslar ile paylaşımda bulunmak amacıyla en iyi araçlardan biri olarak öne çıkıyor.

WhatsApp bu denli tanınmış bulunduğu amacıyla pek çok iş, arkadaş, eğitim ya da oyun merkezli sohbet grubu WhatsApp üstünde kuruluyor ve fazlası kullanıcının dahil bulunduğu WhatsApp grubu adedi onun üstünde. Tahmin edebileceğiniz gibi bu denli çok takımtan aynı anda bildirim alabilmek çoksıyla sinir bozucu ve bu bildirimleri kalıcı olarak engellemenin bir yolu bulunmuyor.

WhatsApp sohbet bildirimlerini sessize alma seçenekleri

Şu anda WhatsApp, rastgele bir sohbeti sessize alabilmek istediğinizde üç değişik vakit alternatifi sunuyor; 8 saat, 1 hafta ve 1 sene. WABetaInfo doğrulusunda aktarılan verilere göre ise WhatsApp, takım ve bireysel konuşmaları sessize alma seçeneklerinde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor ve bu gerçekleştiğinde 1 senelik sessize alma alternatifi konumunu ‘her zaman’ opsiyonuna bırakacak.

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, yeni sohbet bildirimlerini sessize alma sekmesini 2.20.197.3 sürümü ile kullanıcılarının beğenisine sunacak. Bununla beraber sahip olunan beta versiyonda yeni sessize alma opsiyonunun aktif olmadığını belirtelim.

Bazı WhatsApp kümeleri haddinden çok aktif olabiliyor ve bu kümeleri kalıcı olarak sessize alamıyor olmak pek de hoş değildi. Dolayısı ile 1 senelik sessize al opsiyonunun her zaman sessize al alternatifi ile yer değiştirecek olması pek çok kullanıcıyı memnun edecektir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.