WhatsApp, Masaüstü Uygulamasında Sesli ve Görüntülü Aramayı Test Ediyor

2 dk


The Guardian’dan Alex Hern, paylaştığı Twette WhatsApp’ın masaüstü programına özgün yeni özelliklerin test edildiğini gösterdi. Bu özellikler daha önce Ekim ayında da test edildiğini gördüğümüz sesli ve görüntülü arama özellikleriydi.

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma programı WhatsApp, bildiğiniz üzere internet tarayıcısı ya da direkt olarak bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. WhatsApp’ın her iki sürümü de programın asli fonksiyonu olan mesaj gönderme ve almayı sağlasa da mühim bir eksiğe sahip durumda. Uygulamanın hem internet tarayıcısı versiyonu hem de bilgisayar programı sesli ya da görüntülü arama yapma özelliklerini barındırmıyor.

Fakat bugün WhatsApp’ı bilgisayar programı üzerinden kullananlar amacıyla fazlasıyla sevindirici bir haber geldi. The Guardian’dan Alex Hern’in paylaştığı Tweete göre WhatsApp, masaüstü programında sesli ve görüntülü arama yapma özelliklerini şu sıralar test ediyor.

Masaüstü programına sesli ve görüntülü arama özellikleri geliyor:

Alex Hern, paylaştığı Tweetinde bir ekran görüntüsüne yer verdi. Paylaşılan bu görüntüde WhatsApp’a iki yeni tuş geldiği ve bu tuşların şimdilik Beta vakitcinde bulunduğu açıkça görülebiliyordu. Tuşlar amacıyla koyulan simgelerse tuşların sesli ve görüntülü arama özelliklerinin geleceğini kesinleştirmişti.

WhatsApp’ın masaüstü programına sesli ve görüntülü arama özelliklerinin ne vakit geleceğini şimdilik bilmiyoruz. Fakat şirketin bu özelliği test ettiğini Ekim ayında da görmüştük. Fakat özelliklerin tekrardan test edildiğini gördüğümüze göre onlara kavuşmamız amacıyla uzun bir vakit beklememiz gerekmediğini söyleyebiliriz.

WhatsApp’a özgün yeni özellikler ile ilgili programın sahibi Facebook’tan da bir açıklama gelmedi. WhatsApp, son olarak aldığı yeni güncellemeyle her sohbete ayrı bir duvar kâğıdı ayarlama özelliğine ev sahipliği yapmaya başlamıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
9 Paylaşım, 80 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir