Sosyal Medya

WhatsApp, Mac beta sürümünü tüm kullanıcılara açtı!

Dünyanın en çok tanınan iletileşme platformu WhatsApp, geçtiğimiz yazdan beri bir Mac uygulaması üzerinde çalışıyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere nazaran uygulamanın beta sürümü artık denemek isteyen tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

WhatsApp, özgün Mac beta sürümünü bugün açtı

WaBetaInfo’nun bildirdiğine nazaran WhatsApp’ın mahallî bir sürümünü bekleyen Mac kullanıcıları artık meselesiz bir biçimde indirebilir. Bu yeni uygulama, Mac donanımı için optimize edildi. Bunun yanı sıra Mac Catalyst ile oluşturuldu. Bundan ötürü da mevcut web sürümünden daha hızlı ve verimli bir formda karşımıza çıkıyor.

whatsapp mac beta surumunu tum kullanicilara acti 0 cA4YdDQb

Ayrıca bu sürüm sayesinde şahısları ve etkileşimleri bir bakışta görmeniz mümkün. Bunun yanı sıra sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı bildiriler ortasında kolaylıkla geçiş yapmak için üç panelli yeni bir arayüze sahip olursunuz.

Yeni WhatsApp beta sürümü, geliştiricilerin iOS uygulamalarını macOS’a taşımasına ya da her iki platformda da çalışabilen bir sürüm oluşturmasına müsaade veriyor. Mac, Catalyst üzerinde geliştirildiği için bu, uzun vakittir beklenen sürümün iOS’a geleceği tarafında de umut veriyor.

Özgün macOS uygulaması, birkaç aydır TestFlight’ta var. Lakin bu, test kullanıcıları için sırf hudutlu bir alan sunmakta. Bugün itibariyle WhatsApp, tam bir beta sürümünde yer alıyor. WhatsApp internet sitesi üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

whatsapp mac beta surumunu tum kullanicilara acti 1 yqSuSHmm

Bunların yanı sıra WhatsApp, öbür yeniliklerle de karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi yakın vakitte kullanıcıların özgün kalitede fotoğraf göndermeleri oluyor. Şu anda platformda fotoğraf gönderdiğiniz vakit bir sıkıştırma oluyor. Bu da fotoğrafın kalitesini olumsuz olarak etkiliyor. Yeni özellik ise bunun önüne geçecek.

Peki, siz WhatsApp Mac beta sürümü için ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-mac-beta-surumunu-tum-kullanicilara-acti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu