Sıradaki içerik:

Epic Games Güncelleme İle Yeni Bir Sisteme Geçti!

e
sv

”Whatsapp Kullanmayın” Çağrısı Yapıldı!

144 okunma

WhatsApp kullanmayın çağrısı Almanya Federal Veri Koruma Komiseri Ulreich Kelber’den geldi. Almanya’dan gelen bu şaşırtıcı çağrıya güvenlik ve gizlilik sebep gösterildi.

Yetkili, gönderilen her mesaj içeriğinde Facebook tarafından bazı bilgilerin tutulduğunu söyledi. Kullanmayın çağrısı özellikle devlet kurumlarına gönderilen mektupta yer aldı.

WhatsApp kullanmayın Çağrısı!

Günümüzün en çok sarfedilen uygulamalarından biri de WhatsApp olmuş durumda. Ülkemiz ve dünyada indirme listelerinde zirvede olan uygulamaya dair emniyet ve saklılık haberleri gelmeye devam ediyor. Şimdi de Almanya’da oluşturulan çalışma sonucunda, bilhassa devlet kurumlarında çalışanlara davetiye geldi.

DW’de yer alan haberde Kelber’in gönderdiği mektupta “Her mesaj gönderiminde WhatsApp, Facebook doğrulusunda iletilen meta bilgileri elinde tutuyor.” yorumunda bulundu. Bu amaçla programın kullanılmamasının gerektiği belirtildi.

WhatsApp kullanmayın çağrısı amacıyla konuyla alakalı oluşturulan açıklama yapan bir WhatsApp yetkilisi, kullanıcı bilgilerinin Facebook’a iletildiğini yalanladı. Yapılan bildirimde uzun vakittir kullanımda olan “uçtan uca şifreleme” tekniği hatırlatıldı. Bu teknik yardımıyla mesajların yalnızca gönderici ve alıcı doğrulusunda okunabildiği belirtildi.

Mesajlaşma ekranına girildiğinde mesajlaşmaların ve aramaların uçtan uca şifreleme metoduyla korunduğu belirtiliyor. Devamında ise WhatsApp ya da başka uygulamalar doğrulusunda mesajların okunamadığı ve dinlemediği belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.