WhatsApp Kullanıcıların İsteğini Yerine Getirdi!

1 dk


Corona virüsü nedeniyle evden çıkmadığınız bu dönemde görünümlü görüşmelerin adedi gerektiğince arttı. Zoom gibi uygulamalarla yapılan eğitim hedefli görüşmelerin yanı sıra, WhatsApp görünümlü görüşme ile evlerine kapanan insanların birbirleri ile etkileşim kurmasında büyük rol oynuyor.

WhatsApp görünümlü görüşme şahıs miktarını artırdı!

WhatsApp kullanıcıları son dönemde görünümlü görüşme konusu ile ilgili şirkete çoğu şikayet iletti. En çok gelen şikayet görünümlü görüşmelerin 4 şahıs ile sınırlı olmasıydı. Kalabalık dost gruplarında ya da ailelerde başka bireylerin görüşmeye katılamıyor olması FaceTime ve aynısı alternatifleri öne çıkıyordu.

Geçtiğimiz zamanlarda geliştirici programına dahil olan kullananlara yayılan beta sürümünde şahıs adedinin 8’e çıkarıldığı görüldü. Aradan geride bıraktığımız birkaç günün sonrasında bu özellik bütün kullananlara sunuldu. Yani, bundan sonra WhatsApp üzerinden 8 bireyin aynı anda görüşme gerçekleştirmesi olası duruma geldi.

Facebook sesli ya da görünümlü farketmeksizin, bu görüşmelerin uçtan uca şifrelendiğini belirtiliyor. Zoom’a rakip olan Messenger Rooms aynı anda 50 bireyin görüşmesine izn sağlıyor olsa da, şifreleme konusu ile ilgili tartışmaların odağında yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
7 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir