Sıradaki içerik:

Huawei Ekran Sızıntısı: Ekran Altı Kamera Teknolojisi!

e
sv

WhatsApp Kullananlar Bu Mesajlara Dikkat: Telefonunuzu Çökertebilir!

263 okunma

WhatsApp kulananlara son dakika uyarısı geldi. Özellikle Apple cihazlarından mesajlaşma uygulaması kullananlar , son dönemlerde siber korsanların hedefinde.

WhatsApp kullanıcılara mühim ikaz geldi.

Popüler mesajlaşma ve arama programı WhatsApp , bütün telefonlarda kullanılabiliyor. Milyarlarca bireyin kullandığı WhatsApp amacıyla büyük tehlikeler de yok değil . Son olarak WhatsApp üzerindne süratle bir mesaj silsilesi yayılmaya başladı.

iPhone, iPad, Apple Watch ve hem de Mac marka aygıt kullananları ilgilendiren son dakika açıklamasında bu mesajın aygıtı çökerttiğine yer verildi.

MESAJI ALDIĞINIZ ANDA ÇÖKÜYOR

Uzmanlar , söz hususu mesaj ile alakalı duyurduğu ikaz açıklamasında, kullanıcıların mesajı aldığı anda aygıtlarının çöktüğünü ve yine açamadıklarını söyledi. Tekrar açılmayan aygıtlar ise teknik servislerin yolunu tutuyor.

Son dönemlerde mesajların gerektiğince yayılması, hackerların çoğu ülkedeki kullanıcıya aynı anda saldırması , teknik servislerde aygıt yoğunluğunun yaşanmasına niçin oldu.

İLK KEZ YAŞANMIYOR

Tabi bu çökme bozukluğu İphone marka telefonlar ile Apple ‘nin başka modellerinde ilk değil. Daha evvelce de bu tür problemler yaşanmış , fakat bu problemler çözülmüştü.

O bozukluğun üzerinden uzun vakit atlattıktan sonra siber korsanların hedefinde tekrar Apple oldu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.