WhatsApp Kazanacağı iki Yeni Özellik ile Karşımızda

2 dk


WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile gündeme geldi. Bu yeni özellikler kapsamında WhatsApp, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak için kullanılabilecek yeni bir özelliği getirecek. Android kullanıcıları için bu ilk aşamada bir özellik olsa da iPhone kullanıcıları için yakında gelmesi muhtemel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone kullanıcıları için yeni bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ‘‘daha sonra oku’‘ olarak adlandırılıyor ve kullanıcının mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin daha iyi bir sürümüne sahip olmasını sağlıyor.

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile karşımızda


WABetalinfo, Android amacıyla WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı hali olarak yüklemeden ya da başka şahıslara göndermeden evvelce videoları sessize alabilen bir özelliğin varlığından bahsediyor. Paylaşılan ekran görüntüsünden, videoyu düzenlemek amacıyla dosya ebatı ve vakit ayrıntılarının yanısıra tespit edilen hoparlör simgesine dokunarak yeterli oluyor. Bu sayede video sessize alınmış oluyor.

Yeni özelliğin şimdilik geliştirme adımında olduğunu ve bu güncellemenin şu ana kadar beta testi amacıyla bile sahip olunan olmadığı söyleniyor. Yakın ileride ise bu güncellemenin Android kullanıcıları amacıyla kullanıma sunulması bekleniyor.

WABetalnfo’nun diğer bir raporunda, WhatsApp’ın sadece videoları sessize alma özelliği üstünde çalışmadığını, aynı vakitte sahip olunan arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullanarak değiştirmeye çalıştığını aktarıyor. iPhone amacıyla WhatsApp sürümü 2.20.130.16 beta’nın ileride bu yeni özelliğe sahip olacağı söyleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
7 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir