Sıradaki içerik:

Koronavirüs Hastalarına Elektronik Bileklik Uygulamasına Geçildi

e
sv

WhatsApp Kazanacağı iki Yeni Özellik ile Karşımızda

864 okunma

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile gündeme geldi. Bu yeni özellikler kapsamında WhatsApp, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak için kullanılabilecek yeni bir özelliği getirecek. Android kullanıcıları için bu ilk aşamada bir özellik olsa da iPhone kullanıcıları için yakında gelmesi muhtemel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone kullanıcıları için yeni bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ‘‘daha sonra oku’‘ olarak adlandırılıyor ve kullanıcının mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin daha iyi bir sürümüne sahip olmasını sağlıyor.

WhatsApp kazanacağı iki yeni özellik ile karşımızda


WABetalinfo, Android amacıyla WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı hali olarak yüklemeden ya da başka şahıslara göndermeden evvelce videoları sessize alabilen bir özelliğin varlığından bahsediyor. Paylaşılan ekran görüntüsünden, videoyu düzenlemek amacıyla dosya ebatı ve vakit ayrıntılarının yanısıra tespit edilen hoparlör simgesine dokunarak yeterli oluyor. Bu sayede video sessize alınmış oluyor.

Yeni özelliğin şimdilik geliştirme adımında olduğunu ve bu güncellemenin şu ana kadar beta testi amacıyla bile sahip olunan olmadığı söyleniyor. Yakın ileride ise bu güncellemenin Android kullanıcıları amacıyla kullanıma sunulması bekleniyor.

WABetalnfo’nun diğer bir raporunda, WhatsApp’ın sadece videoları sessize alma özelliği üstünde çalışmadığını, aynı vakitte sahip olunan arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullanarak değiştirmeye çalıştığını aktarıyor. iPhone amacıyla WhatsApp sürümü 2.20.130.16 beta’nın ileride bu yeni özelliğe sahip olacağı söyleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.