WhatsApp, Kaybolan Mesajlar İçin Yeni Depolama Aracını Sundu!

2 dk


WhatsApp, Instagram Direct, Slack ve Telegram platformlarıyla daha rekabetçi hale gelmek için hizmetine bir dizi yeni özellik getiriyor. Şirket, kullanıcıların 7 gün sonra ortadan kaybolacak metinleri ve medyayı birbirlerine göndermelerine olanak sağlayacak “Kaybolan Mesajlar” ın gelişini duyurdu.

Ayrıca, boyut veya yaş için filtrelerle telefonda nelerin depolandığı ve nelerin silineceği üzerinde daha ayrıntılı kontrol sağlayan gelişmiş bir depolama yönetimi aracı da olacak.

Kaybolan Mesajlar yalnızca belirli bir sohbet için etkinleştirilebilir. Kişinin adına dokunmanız ve ardından özelliği bulmanız ve ardından Açık / Kapalı öğesine dokunmanız gerekir. Etkinleştirildiğinde, mesajları otomatik olarak sohbet dizisinden siler, ancak yedekleme seçeneği de etkinleştirilirse ve silinmesi amaçlanan mesajı seçebilirse telefon belleğinde kalabilir.

Özellik hem Android hem de iOS’a ulaşacak ancak güncelleme aşamalı olarak gerçekleşecek. Bazı kullanıcılar alıyor olabilir, bazılarının biraz daha beklemesi gerekebilir.

Yeniden tasarlanan depolama yönetimi aracı, Ayarlar / Depolama ve Veriler’deki “Depolamayı yönet” alt menüsünde mevcut olacaktır. Şu anda, WhatsApp tüm medyayı tek bir klasörde topluyor ve hepsini tek bir yerde görselleştiriyor, ancak gelecekte birçok kez iletilen öğeler bir yerde görünecek ve diğeri 5MB’den büyük dosyalar için.

Bu şekilde kullanıcılar, özellikle daha az dahili belleğe sahip uygun fiyatlı akıllı telefonların istendiği ve satıldığı ülkelerde ve bölgelerde tam olarak neyin bu kadar yer kapladığı konusunda daha iyi bir fikre sahip olacak ve depolama alanlarını yönetebilecek.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
8 Paylaşım, 66 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir