Sıradaki içerik:

Twitter, çok Beklenen Özellik Kullanılmaya Başladı!

e
sv

WhatsApp, Kaybolan Fotoğraf ve Videoları ‘Bir Kez Görüntüle’ Özelliğini Getiriyor

809 okunma

WhatsApp, alıcı tarafından açıldıktan sonra sohbetinizdeki fotoğrafları veya videoları silen “Bir Kez Görüntüle” özelliğini bugün kullanıma sunuyor. Henüz ülkemizde bu güncellemeye ait bir not olmasa da en kısa sürede gelmesi muhtemel duruyor. Bu özellik bir fotoğraf veya video gönderirken gönder butonunun solundaki “1” butonuna dokunarak bir kez görünmesini sağlayabilirsiniz. Alıcı açtıktan sonra silinecektir. Alıcı, bunun kaybolan bir fotoğraf olduğunu görebilecek, bu yüzden hala sadece güvendiğiniz kişilerin ekran görüntüsü almaması için kullanmak isteyeceğiniz türden bir şey.

Haziran ayında Mark Zuckerberg, özelliğin geleceğini doğruladı, ancak ne zaman yayınlanacağına dair ayrıntılar azdı. WaBetaInfo’ya göre, özellik yaklaşık bir aydır beta aşamasında.

Özelliğin nasıl kullanılabileceğine bir örnek olarak WhatsApp, Wi-Fi şifresi gibi hassas bilgilerin fotoğrafını gönderme örneğini kullanır. Tabii ki, bu tür bir özelliğin daha az sağlıklı başka kullanımları da olabilir. Ancak her iki durumda da, uygulamanın şu anda yalnızca bir hafta sonra kaybolan kaybolan mesajları ile sohbetinizin kalıcı kaydı arasında bir seçeneğe sahip olmak yararlıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.