Whatsapp Güncellemesi,Kullanıcılar Uygulama Üzerinden Yemek Sipariş Verebilecek!

1 dk


WhatsApp’ta, kullanıcıların yiyecek alışverişlerini Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması aracılığıyla sipariş etmelerini sağlayan yeni bir hizmet başlatıldı.

JioMart hizmeti, Facebook ve Hint telekom devi Reliance Jio Platforms arasındaki bir ortaklığın ardından geliyor ve şu anda sadece Hindistan’daki sınırlı bir test grubu tarafından kullanılabiliyor.

Mumbai’nin belirli bölgelerindeki WhatsApp kullanıcıları, JioMart’ın telefon numarasını WhatsApp kişilerine ekleyerek ve siparişlerini yakınlardaki yerel mağazalar için canlı bir alışveriş bağlantısı aracılığıyla göndererek yeni “sipariş rezervasyon hizmetini” kullanabilecekler.

Facebook ve Jio Platforms arasındaki işbirliği, ABD teknoloji devinin telekom şirketindeki en büyük azınlık hissedarı olmak için 5,7 milyar dolar yatırım yapmasının ardından geliyor. Ayrıca, Covid-19 koronavirüsünün yayılmasını önlemeyi amaçlayan ülke çapında bir kilitlenme nedeniyle çevrimiçi gıda teslimatlarında bir artış meydana geliyor.

Bu ayın başlarında yatırımı duyururken Facebook, insanları çeşitli çevrimiçi uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla birleştirirken “Hindistan’ın dijital dönüşümünü hızlandırmayı” umduğunu söyledi.

WhatsApp, diğer bölgelere benzer bir hizmet başlatmayı planlayıp planlamadığı konusunda hemen bir yorum talebine cevap vermedi.

Hindistan’daki çeşitli medya kuruluşları Pazartesi günü WhatsApp’ın JioMart’ı yakında ülkenin geri kalanına yaymak istediğini bildirdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

86
10 Paylaşım, 86 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir