Sıradaki içerik:

2020 iPhone SE’nin Diğer iPhone’lar ile Karşılaşması!

e
sv

Whatsapp Güncellemesi,Kullanıcılar Uygulama Üzerinden Yemek Sipariş Verebilecek!

165 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp’ta, kullanıcıların yiyecek alışverişlerini Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması aracılığıyla sipariş etmelerini sağlayan yeni bir hizmet başlatıldı.

JioMart hizmeti, Facebook ve Hint telekom devi Reliance Jio Platforms arasındaki bir ortaklığın ardından geliyor ve şu anda sadece Hindistan’daki sınırlı bir test grubu tarafından kullanılabiliyor.

Mumbai’nin belirli bölgelerindeki WhatsApp kullanıcıları, JioMart’ın telefon numarasını WhatsApp kişilerine ekleyerek ve siparişlerini yakınlardaki yerel mağazalar için canlı bir alışveriş bağlantısı aracılığıyla göndererek yeni “sipariş rezervasyon hizmetini” kullanabilecekler.

Facebook ve Jio Platforms arasındaki işbirliği, ABD teknoloji devinin telekom şirketindeki en büyük azınlık hissedarı olmak için 5,7 milyar dolar yatırım yapmasının ardından geliyor. Ayrıca, Covid-19 koronavirüsünün yayılmasını önlemeyi amaçlayan ülke çapında bir kilitlenme nedeniyle çevrimiçi gıda teslimatlarında bir artış meydana geliyor.

Bu ayın başlarında yatırımı duyururken Facebook, insanları çeşitli çevrimiçi uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla birleştirirken “Hindistan’ın dijital dönüşümünü hızlandırmayı” umduğunu söyledi.

WhatsApp, diğer bölgelere benzer bir hizmet başlatmayı planlayıp planlamadığı konusunda hemen bir yorum talebine cevap vermedi.

Hindistan’daki çeşitli medya kuruluşları Pazartesi günü WhatsApp’ın JioMart’ı yakında ülkenin geri kalanına yaymak istediğini bildirdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.