Sıradaki içerik:

Whatsapp Güncellemesi,Kullanıcılar Uygulama Üzerinden Yemek Sipariş Verebilecek!

e
sv

Whatsapp Güncellemesi Sekiz Kişi Görüntülü Sohbet Getiriyor!

347 okunma

WhatsApp , bu tür hizmetlerin kullanımı arttıkça video görüşmelerinde maksimum kişi sayısını iki katına çıkardı.

Şirket şimdi sekiz kişinin hizmet aracılığıyla görüntülü veya sesli görüşmeler yoluyla aynı anda konuşmasına izin verecek.

WhatsApp’ın yazılı mesajlarında olduğu gibi, görüntülü sohbette yapılan tüm konuşmalar güvenlik için uçtan uca şifrelenmiştir ve şirket, özelliğin “alt cihazlar ve yavaş ağ koşulları” göz önünde bulundurularak geliştirildiğini söyledi.

Diğer birçok hizmet, çok daha büyük grup çağrılarına izin verir – Facebook’un diğer platformu Messenger, şimdi aynı anda 50 kişiye kadar sohbet edebilir – genellikle veri kullanımı veya güvenliği ile ilgili aynı güvenceleri içermez.

Yeni güncelleme kısmen WhatsApp’ın “birçoğumuzun arkadaş ve aileden tecrit edildiği anlamına geldiğine” dikkat çeken koronavirüs pandemisine yanıt olarak geliyor.

İnsanlar kilit altında kaldıkça grup sohbet uygulamalarının ve video toplantılarının kullanımı arttı. WhatsApp, “tüm dünyadaki insanlar WhatsApp’ta hiç olmadığı kadar sesli ve görüntülü görüşmeye yöneldiğini” söyledi.

Facebook , sohbet uygulamalarına gelen bir dizi yeni özelliğin bir parçası olarak geçen hafta yeni güncellemeyi duyurmuştu . Genişletilmiş WhatsApp grubu çağrısının yanı sıra, yeni, devasa Messenger toplantıları ve Instagram’da canlı yayınlamanın yeni yollarını başlatacağını da söyledi.

Ayrıca WhatsApp’ın Facebook’un evdeki cihazı olan ve insanların arkadaşlarıyla konuşmasına izin veren bir kamera ve mikrofon içeren Portal’da bulunduğunu belirtti. Bu donanım, ilk piyasaya sürüldüğünde gizliliği ve güvenliği hakkında eleştiriler ve sorular alırken, kilitlenmeler yürürlüğe girdiğinde birçoğu yerleşik video görüşmesini övdü.

WhatsApp, her biri için 15 milyar dakika WhatsApp video görüşmesi olduğunu söyledi.

“pandemiden önceki tipik bir günün çok üstünde” dedi.

Herhangi bir kullanıcı iPhone veya Android’de uygulamanın en son sürümünü indirerek yeni genişletilmiş çağrıları alabilir. Aramadaki tüm kullanıcıların, daha büyük bir sohbete katılabilmek için güncellemeye ihtiyacı olduğu düşünülür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.