Sıradaki içerik:

Android Cihazlar İçin Test Edilen YouTube Özelliği

e
sv

WhatsApp Grupları Takip Edilecek İddiası İçin Açıklama!

236 okunma

Corona virüsünü önleme kapsamında çoğu alanda yeni kurallar getirilmişti. Sosyal medyada hatalı bilgilendirme yapan şahıslar ile alakalı prosedür yapılırken, son vakitlerde WhatsApp kümeleri da gündeme geldi. Söylentiye göre, WhatsApp kümelerindaki yazışmalarda suç kalitesi taşıyan içeriklerin sahipleri ile alakalı prosedür uygulanacağı belirtilmişti. Fakat son oluşturulan açıklamalara göre, WhatsApp kümeleri takip edilecek iddiası yalanlandı.

Konuyla alakalı AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ise Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

WhatsApp kümeleri takip edilecek iddiası doğru değil

Sosyal medya platformlarında Corona virüsü ile ilgili sunulan yalan söylentilerin önüne geçilmesi hedefiyle denetimler gerçekleştiriliyordu. Halkı hatalı bulgular ile paniğe sürüklemenin önüne geçmek ve bu tarafta insanların doğru bilgiye daha basit ulaşması hedefiyle çalışmalar gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda sunulan WhatsApp kümelerinın bu nedenle denetim edileceği söylentisi ise gerçeği yansıtmıyor.

Düzenlemenin, Meclis’te görüşmeleri süren infaz paketine ekleneceği de iddialar arasında yer almıştı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre bu iddialar yetki sahibi kurumlar doğrulusunda yalanlandı. Böyle bir düzenlemenin gündemde olmadığı ve iddiaların gerçek olmadığı belirtildi. Ayrıca, konuyla alakalı TBMM‘de bu tür bir durumun söz hususu olmadığını belirtti.

WhatsApp kümeleri takip edilecek diye bildiren ses kaydının da asılsız bulunduğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin doğrulusunda belirtildi.

Abone Olun

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.