WhatsApp, Grup veya Kişi İçin ‘Her Zaman’ Sessiz Özelliği Geliyor

2 dk


Şu anda WhatsApp, bir kişiyi veya bir grubu bir gün, bir hafta veya bir yıl boyunca sessize almanıza izin veriyor. WhatsApp Beta ‘Her Zaman’ sessize alma özelliği kazandığından bu durum değişmek üzere.

Adından da anlaşılacağı gibi, siz onu sessize almaya karar verene kadar bir gruptan veya bir kişiden gelen mesajları sonsuza kadar sessize alacak. Bu özellik, Wabetainfo tarafından WhatsApp Android beta sürüm 2.20.201.10’da tespit edildi. Yeni beta güncellemesiyle birlikte gelen başka özellikler de var.

WhatsApp beta 2.20.201.10 ile gelen bir diğer yeni özellik ise Depolama Kullanım Arayüzü. Bu tam olarak yeni bir özellik değil, ancak ilk kez birçok beta kullanıcısına sunuluyor. Özellik, gereksiz dosyaları incelemek ve silmek için bir “Önerilen temizleme” penceresi gösterir.

Önerilen temizleme penceresinin altında, iletilen dosyaları, büyük dosyaları ve sohbetleri, her birinin kapladığı depolama alanıyla birlikte görebilirsiniz.

Sesli ve görüntülü arama düğmeleri artık doğrulanmış işletmelerin sohbet pencerelerinden kaldırıldı. Bunları yine de bir işletmenin profil sayfasında bulabilirsiniz. WhatsApp’ın bunu kasıtlı olarak mı yoksa bir hata mı yaptığını bilmiyoruz. Ancak, insanlar yanlışlıkla video veya sesli arama düğmelerine dokunurlar, bu nedenle profil sayfasında olsalar daha iyi olabilir.

WhatsApp ayrıca, uygulamada bir video veya görüntüyü düzenlerken etiketleri ve metni hizalamanıza izin veren bir “Medya Yönergeleri” özelliği de alıyor. Bu, bir Instagram hikayesi için kullandığımız yönergelerle hemen hemen aynıdır.

WhatsApp’ın Android sürümünde güncellemeler ve yeni özellikler görüldü. Aynı şeyin iOS’ta bulunup bulunmadığına dair bir bilgi yok.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
8 Paylaşım, 71 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir