Sıradaki içerik:

Apple Music Web Kullanıcı Sürümü Kullanıma Açıldı!

e
sv

WhatsApp Grup Aramalarındaki Kişi Sayısı Artıyor

280 okunma

Son yayınlanan WhatsApp beta güncellemesiyle birlikte grup çağrılarındaki şahıs sınırı genişletiliyor.

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yeni bilhassarini test etmeye devam ediyor. Son olarak, otomatik mesaj silme ve çoklu aygıt özelliğini test eden WhatsApp, şimdi de beta programına kayıtlı olan kullanıcılar amacıyla yeni bir özelliği test ediyor. Paylaşılan raporlara göre, WhatsApp takım sohbetlerindeki sınırı genişleterek sesli ya da görünümlü görüşmelere daha çok bireyin katılmasına imkan sağlayacak.

Son yayınlanan beta güncellemesini derinlemesine araştıran WABetaInfo ise WhatsApp’ın takım sohbetlerdeki şahıs sınırını artıracağını ve 4 şahıslik sınırın 12 şahsa kadar çıkartılabileceğini belirtiyor.

Tabii henüz söz hususu bu sınırın kaç olacağı bilinmezken, analizcilerin aktarmış bulunduğu verilere göre bu sınırın 6 ila 12 arasında olabileceği ön görü ediliyor.

WhatsApp’ın bu tür bir hamleye imza atmasındaki en büyük namacıyla ise son vakitlerde dünyayı tesiri altına alan COVID-19 salgını olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra, bu dönemde bilhassa kullanıcıların telekonferans uygulamalarına yönelmesi de WhatsApp’ın bu tür bir hamleye imza atmasına neden bulunduğu da söyleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.