Sıradaki içerik:

Slack ve Cisco Webex Kullanıcılarıyla Doğrudan Microsoft Teams’den Sohbet Etmenizi Sağlıyor!

e
sv

Whatsapp,Çok Güzel Bir Özellik Geliştirdi Test Aşamasında!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sürekli getirdiği yenilikler ve hata düzeltmeleri ile her geçen gün kullanıcıları için daha iyi bir deneyim sunmaya çalışan WhatsApp, kullanım kolaylığı sağlayacak bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, hem Android hem de iOS için yeni özellikler getirmeye hazırlanıyor. Uygulama içinde bazı kullanım kolaylıkları sunacak bu yeni özellikler henüz test aşamasında. Depolama kullanımını düzenlemeye yönelik geliştirmelerin yanında, kullanıcıların tarihe göre mesaj aramasını ve yıldızlı mesajlar dışındaki mesajları temizlemesini sağlayacak yeni özellikler de var.

iOS ve Android kullanıcılar için test edilen özellikler neler?

iOS amacıyla test edilen bilhassar arasında en çok ilgi çekeni, mesajları tarihlerine göre arama alternatifi. Aynı vakitte çoğu kez yinedan gönderilen görselleri iletme alternatifi yerine Google’da arama alternatifi de iOS amacıyla test edilen yenilikler arasında. Bu özellik daha evvelce Android kullanıcıları amacıyla duyurulmuştu ve yakında iOS kullanıcıları amacıyla de kullanıma sunulacak gibi görünüyor. Android amacıyla ise iletileri boyutlarına ve eski-yeni olma hallerine göre filtreleme seçenekleri test ediliyor. Bu sayede mesajlaşma içersinde arananı bulmak çok daha basit olacak.

Görselleri Google’da arama özelliğinin ise bilhassa WhatsApp üstünde yine yine iletilerek sunulan düzmece haberlerin önüne geçmek amacıyla atılan bir ismim olduğunu düşünebiliriz. Son dönemde Facebook’un bu hususta gerektiğince titiz davrandığını göz önünde bulundurursak benzer denetim mekanizmalarını WhatsApp üstünde de kurmaya çabalaması muhtemel.

Aynı vakitte kullanıcıların birtakım mesajları dışarıda tutarak başka yazışmaları silmesine imkân tanıyan özellik de geliştiriliyor. Bu özellik yeni değil fakat depolama bölümünde yaşanan problemler sebebiyle seçili mesajların da silinebilmesi durumunun önüne geçmek amacıyla birtakım düzenlemeler yapılıyor.

WhatsApp bütün dünyada en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olma özelliğini hâlâ elinde tutuyor ve kullanıcı arkadaşı yenilikler ile programlamayı daha kolay ve fonksiyonel duruma getirmek bu noktada gerektiğince önemli. Tabii ki bu özellikler şimdilik test adımında ve ne kadarı kullanıma sunulacak ya da kullanıma sunulana kadar ne gibi farklılıklar yaşanacak şimdilik net değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.