Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Note10 Serisi, One UI 2.5 Almaya Başladı

e
sv

Whatsapp,Büyük Güvenlik Açıklarını Giderdi!

673 okunma

Bugün WhatsApp, şirketin halihazırda düzeltmeyi başardığı daha önce açıklanmamış altı güvenlik açığını duyurdu. Messenger, bu güvenlik açıklarının raporlarını, güvenlik güncellemelerinin tam bir listesini sağlayan yeni bir kaynak görevi görecek özel bir güvenlik danışma web sitesinde yayınladı.

WHATSAPP, 6 BÜYÜK GÜVENLİK AÇIĞINI GİDERDİ VE YENİ BİR GÜVENLİK WEB SİTESİ BAŞLATTI

Haberci, altı güvenlik açığından beşinin bir günde giderildiğini, son hatanın ise birkaç gün daha uzun sürdüğünü itiraf etti. Bazı hatalar verilerinize uzaktan erişime izin verirken, şirket bilgisayar korsanlarının bu güvenlik açıklarından yararlanabileceğine dair hiçbir kanıt bulamadığını söyledi.

Yeni güvenlik açıklarının yaklaşık üçte biri, şirketin özel olarak geliştirilen Bug Bounty Programı kullanılarak keşfedildi ve geri kalanı, beklediğiniz gibi, rutin kod incelemesi ve otomatik sistemler kullanılarak keşfedildi.

WhatsApp, dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler uygulamalarından biridir. Ancak aynı zamanda, platformdaki güvenlik açıklarını bulmaya ve bunlardan yararlanmaya çalışan bilgisayar korsanları için sabit bir hedeftir.

Yeni web sitesi , şirketin güvenlik açıkları konusunda daha şeffaf olma çabalarının bir parçası. Şirket, WhatsApp topluluğunun güvenlik açıklarını izlemek için tek bir yer istediğini söylüyor, çünkü WhatsApp, uygulamanın her yeni sürümü için sürüm notlarında güvenlik önerilerini her zaman detaylandıramıyor. Görünüşe göre şu anda almışlar.

WHATSAPP ÖNEMSİZ DOSYALARINI KISA SÜRE İÇİNDE UYGULAMANIN KENDİSİNDEN SİLEBİLİRSİNİZ.

WhatsApp’ı kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, cihaza özgü eki olmaya devam ediyor. Uygulama basitçe bulut depolama yeteneğine sahip değildir. Akıllı telefonların çoğu zaman gereksiz bilgi yüklemesinden muzdarip olmasının nedeni budur. WhatsApp’ı düzenli olarak kullanıyorsanız, cihazınız kesinlikle eski fotoğraflar ve videolar biçiminde gereksiz çöplerle doludur.

Veri ve Depolama bölümü görünümü tamamen değiştirecek. En üstte, medyanızın ve diğer dosyaların ayrılacağı bir depolama satırı göreceksiniz. Aşağıda iki bölüm var. Daha fazla alan boşaltmak için gereksiz dosyaları görüntüleme ve silme özelliğine sahip İletilen Dosyalar ve Büyük Dosyalar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.