Sosyal Medya

WhatsApp bu sefer şaşırttı! Size bir mesaj gelecek bu mesaja dikkat!

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yaptığı yeniliklerle kullanıcıların daha bir deneyim elde etmelerini sağlıyor. Platformun üzerinde çalıştığı son özellik ise masaüstü beta sürümünde ortaya çıktı. Şirketin üzerinde çalıştığı yeni özellik, platformun direkt olarak kullanıcılara mesaj göndermesini sağlıyor.

Dünyanın dört bir yanında kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’ın masaüstü beta sürümünde ortaya çıkan yeni özelliğe göre platform, direkt olarak kullanıcılara mesaj gönderiyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, WhatsApp ile ilgili yeni gelişmelerden anında haberdar olacak.

WhatsApp sohbeti, yalnızca okuyabileceğiniz, uçtan uca şifrelenmiş bir sohbet olarak yer alıyor. Bu nedenle herhangi bir müdahalede bulunmanız mümkün değil. Yalnızca sohbeti sessize alma ya da engelleme durumları söz konusu.

Söz konusu yeni özellik, WhatsApp rakibi Telegram’da yıllardır yer alıyor. Bununla birlikte mevcut Telegram resmi hesabı, fotoğraf ve video ile yeni özelliğin nasıl kullanılacağını da anlatıyor. WhatsApp’ın yeni özelliğinin de bu şekilde olacak gibi duruyor. Resmi WhatsApp sohbeti özelliği henüz geliştirme aşamasında. Bu nedenle beta test kullanıcılarına ne zaman sunulacağı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor.

Birkaç ay önce Android ve iOS beta sürümlerinde de geliştirme aşamasında yer alıyordu. Ancak sonrasında herhangi bir gelişme meydana gelmedi. Bunun yanı sıra birkaç gün önce şirketin, WhatsApp Web kullanıcılarının bir parola ile korundukları yeni özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/whatsapp-bu-sefer-sasirtti-size-bir-mesaj-gelecek-bu-mesaja-dikkat-637e1cbb5f3d781d9e788990

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu