Yazılım

WhatsApp bombayı patlattı: Son görülme ve profil fotoğrafında yeni periyot

WhatsApp uygulamasında son görülme, profil fotoğrafı ve hakkında özelliği için birçok zımnilik ayarı mevcut. Örneğin “herkes” seçeneğini seçtiğinizde, ismi üstünde bilgilerinizi tüm kullanıcılar görebiliyorken, “kişilerim”i seçtiğinizde ise sırf rehberinizde kayıtlı olanlar görebiliyor.

Ancak bu ayarlar ne yazık ki kâfi değil. Çünkü son görülmenizi yahut profil fotoğrafınızı makul şahıslara açıp geri kalanlara kapatmak istiyor da olabilirsiniz. WhatsApp kullanıcılara şimdiye kadar bu türlü bir imkân sunmuyordu. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan yeni güncellemeyle birlikte beklenen özellik nihayet geldi.

WhatsApp artık son görülmeyi seçili bireylere kapatmaya müsaade veriyor

WhatsApp uygulamasına “Şunlar Hariç Kişilerim…” seçeneği eklendi. Bu özellik sayesinde son görülmenizi, profil fotoğrafınız ve hakkında bilgisini belli şahıslardan gizleyebileceksiniz. Evvelce olduğu üzere illa herkese yahut tüm bireylerinize göstermek zorunda kalmayacaksınız.

Konuyla alakalı resmi açıklama da geldi. WhatsApp, paylaştığı bir tweette “Çevrim içi gizliliğinizi daha da korumak için, zımnilik kontrolü ayarlarınıza yeni seçenekler sunuyoruz. Artık kişi listenizden Profil Fotoğrafınızı, Hakkında ve Son Görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.” tabirlerini kullandı.

Yeni özelliğe WhatsApp’ı açıp Ayarlar > Kapalılık kısmına giderek erişebilirsiniz. Son görülme durumunuzu gizlediğiniz şahısların WhatsApp uygulamasına en son ne vakit girmiş olduklarını göremeyeceğinizi belirtmekte de yarar var. Fakat tıpkı durum profil fotoğrafı ve hakkında bilgisi için geçerli değil.

Android’den iOS’a sohbet taşımak mümkün

WhatsApp kullanıcı kapalılığını artırmaya devam ederken, uzun vakittir beklenen bir özelliği: Android’den iOS’a sohbet taşıma dayanağını de hayata geçirdi. Artık Apple’ın “iOS’a Taşı” uygulamasını kullanarak, rastgele bir kablo irtibatına muhtaçlık duymadan Android telefonunuzdaki WhatsApp bilgilerinizi iPhone’a aktarabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-son-gorulme-ve-profil-fotografinda-yeni-donem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu