Sıradaki içerik:

Snapchat’ten Hikayeler İçin Yeni Bir Özellik!

e
sv

WhatsApp Beta’da Yenilikler Devam Ediyor

339 okunma

Facebook’a ait WhatsApp, kullanıcıların aynı hesabı, aniden çok aygıtta etkinleştirmesine imkan tanıyan yeni bir özellik üstünde çalışıyor. Bu bilhassa alakalı çalışma, başlangıçta birkaç ay evvelce keşfedildi, fakat bugün yeni bir rapora göre, geliştirme iyi ilerliyor. En son sürüm WhatsApp Beta v2.20.110 yeni bilhassar ile alakalı birkaç ipucu içeriyor.

Birden çok aygıt desteği

Daha evvelce duyduğumuz kendi kendini imha eden mesajlar özelliğine ek olarak, programın bu sürümü aniden çok aygıt desteğini de içeriyor. WABetainfo‘ya göre, WhatsApp, kullanıcıların değişik aygıtlarda, aynı WhatsApp hesabında seans açmasına izin verecek ayrı bir özellik üstünde de çalışıyor.

Kullanıcılar, böylece, aynı hesabı kullanarak aynı anda aniden çok aygıtta sohbet edebilirler. WhatsApp Web ya da masaüstü uygulamalarının aksine, bu özellik bağımlı bir aygıt gerektirmez. Bir hesaba her yeni aygıt eklendiğinde, şifreleme anahtarları güncelleniyor. Özelliğin şimdilik geliştirilme adımında olduğunu da ekleyelim.

Süresi dolan mesajlar

WhatsApp’ın kendini imha eden mesajlar özelliği de ilk olarak “Kaybolan Mesajlar” ismiyle Ekim ayında bildirildi. Bu özellik sadece kümeler amacıyla geçerliydi. Birkaç hafta önce, bu özellik değişik bir isimle “Mesajları sil” olarak meydana çıktı. Bunun yanı sıra takım sohbetlerinden ayrı olarak özel görüşmelerde de aynı özelliğin desteklendiği görüldü. Artık özellik “Süresi Dolan Mesajlar” olarak adlandırılıyor ve hem kümeleri hem de özel mesajları amaç alıyor.

Süresi dolan mesajlar; 1 gün, 1 hafta ya da 1 ay süresince görülebiliyor. Mesajlar bu zamanın tamamlanmasından sonra sohbetten otomatik olarak kayboluyor. Önceki sürümlerde yer alan “1 saat” alternatifi şimdi kaldırılmış gibi görünüyor. “Süresi Dolan Mesajlar” sadece gruptaki yöneticiler doğrulusunda görülebiliyor.

WhatsApp Beta’da yenilikler devam ediyor“Çoklu aygıt desteği” gibi, “Süresi dolan mesajlar” da şimdilik geliştirilme adımında ve yakında kullananlara sunulması bekleniyor.

Abone Olun
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.