Sıradaki içerik:

Honor 9X,Türkiye’de Satışa Sunuldu

e
sv

WhatsApp, 400 bin kişiyi banladı

217 okunma

Brezilya’da 2018 senesinde oluşturulan seçimlere, sosyal medyada sunulan düzmece haberler damga vurmuştu. WhatsApp da bu konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Mesajlaşma uygulaması, 400 binden çok hesabı yasaklandığını bildirdi. WhatsApp Brezilya tercihleri ardından ilk açıklamayı yaptı.

WhatsApp Brezilya seçimlerinin ardından kararını verdi

Ülkede oluşturulan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hatalı bulguların yayıldığına dair bulgular bir süredir araştırılıyordu. Sonunda ise karar verildi. WhatsApp yaptığı açıklamada, belirli hesapları yasakladığını duyurdu. Sahte haberler yardımıyla hangi adayların yarar gördüğü ya da hangi adayların zarar gördüğü ise henüz açıklanmadı.

WhatsApp aynı zamanda, rastgele bir programın ya da robotun toplu mesaj göndermesinin, izinsiz mesajlar atılmasının ve kümeler oluşturulmasının engellendiğini belirtti. WhatsApp‘ın şifreli bir platform olduğunu ifade eden şirket, “Otomatik ve toplu mesajlaşma etkinliklerine karşı aldığımız kararlar, mesajlaşma içeriğini değil hesap davranışlarını amaç alıyor” dedi. Ayrıca, viral mesajların yayılmasını sınırlandırmak amacıyla programın geliştirildiği de belirtildi.

Facebook gibi sosyal medya devleri 2020 ABD seçimlerindeki tesirlerini azaltmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Ancak, çoğu şahıs bunu azaltmak amacıyla çok daha çok çalışma yapılması gerekliliğini düşünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Zeynep 1 sene önce
  • Merhaba bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım