Wear OS, Yeni İşlevlerle Android 11’e Güncellenmek Üzere!

3 dk


Google, Android 11 işletim sistemine dayanan giyilebilir cihazlar için Wear OS platformunda büyük bir güncelleme için devam eden hazırlıkları doğruladı.

Wear OS, Android 11 güncellemesini almak üzere

Bu, Google kullanıcı sorularına yanıt verdiğinde, Reddit’teki oturumu sırasında oldu. Başlangıçta, Soru-Cevap oturumu Android 11’e adanmıştı, ancak geliştiriciler diğer platformlar için de gizlilik perdesini açtı.

Wear OS’den bahsetmişken Google, Android 11’in giyilebilir elektronik platformunda bir sonraki büyük güncelleme olacağını pratik olarak doğruladı.

Yanıt olarak Google, birçok kez “giyilebilir teknoloji, özellikle de akıllı saatler ve spor bilezikler konusunda çok heyecanlı” olduğunu vurguladı.

Wear OS, Kasım 2018’de Android 9 Pie’a yükseltildi. Android 10, Wear OS için asla düşünülmedi. Şimdi Google, platformun doğrudan Android 11’e gidebileceğini doğruladı.

Başka bir yanıtta Google, geliştiricilerin Android API’larının çoğuna erişebileceğini açıkça belirtiyor. Bu, Android 11 tabanlı Wear OS sürümü ile.

Android 11 kararlı sürümü muhtemelen 8 Eylül’de satışa sunulacak

Şimdiye kadar, Android 11 kullanıcılar ve geliştiriciler için yalnızca beta durumunda kullanılabilir, ancak bu işletim sisteminin son sürümünün yayınlanması için çok fazla zaman kalmamıştır. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya bakıldığında, Android 11’in kararlı sürümü 8 Eylül’de yayınlanacak.

Geçen yıl, Eylül 2019’un ilk Salı günü, Android 10 kullanıma sunuldu. Dolayısıyla Google geleneğini değiştirmez. Eylül 11’in başlarında Android 11’in son sürümünün piyasaya sürülmesinin akıllı telefonlardaki görünümüne eşdeğer olmadığı belirtilmelidir. 

İşletim sistemini aynı gün yalnızca Google Pixel alır. Ve diğer üreticiler ilgili güncellemeleri bir veya iki ay içinde yayınlayacaklar. Ve bu tüm modeller için geçerli değil.

Android 11, kullanıcıların belirli Kablosuz ağa otomatik bağlantıyı durdurmasına izin verecek

Android 11 Beta 1 uzun süredir resmi ve çoğu Pixel akıllı telefonun yanı sıra diğer birkaç Android kullanıcısı bu güncellemeye zaten sahip. Şu anda Android 11 Beta 2’ye sahibiz. Android 11 beta’nın resmi lansmanı ile artık Google’ın yeni sisteminin sunduklarına bir göz atıyoruz. Android 11 beta’nın başlangıcında, yalnızca önemli özellikleri / değişiklikleri biliyorduk. Ancak, Android 11 ile gelen bazı küçük ama ilginç değişiklikler var.

Bir Wi-Fi ağına otomatik bağlanma özelliği her zaman ilginç değildir. Telefonunuza kaydedilmesini isteseniz bile her zaman bağlanmak istemediğiniz bazı ağlar vardır. 

Bazen, ev ağınızla bir ağ bağlantısı olduğunda. Ve önemli bir şey yapmanız gerekiyor, hızlı bir şekilde hücre ağınıza geçiyorsunuz. Bu, Wi-Fi’nizi her açtığınızda hücre ağınıza bağlanmasını istediğiniz anlamına gelmez. Yine de iyi haberler var, Android 11 belirli ağlara otomatik bağlantıyı devre dışı bırakmanıza izin verecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir