Teknoloji Haberleri

Waves Coin Nedir? Aktüel Fiyat Durumu ve Son Gelişmelerle Waves Coin’in Yükselişini İnceliyoruz

Waves Coin yüksek güvenlik gerektiren eserler için kullanılan merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için açık kaynaklı bir teknoloji olan Waves platformunun yerel token’ıdır. Kullanım durumları, finans, şahsî kimlik, oyun oynama ve hassas bilgilerin saklanmasıyla ilgili bilgilerin işlenmesini içeren Waves’in şimdiki durumunu inceliyoruz. Uzmanlar Waves hakkında ne düşünüyor?

Not: Bu içerik bilgilendirme emelli üretilmiştir. Rastgele bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Waves coin nasıl ortaya çıktı?

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 0 Oj2IQI5h

Nisan 2016’da Waves, yaklaşık 16 milyon dolar toplayan WAVES token’larının birinci jeton satışını yahut ICO’sunu gerçekleştirdi. Platform, ICO sırasında 100 milyon WAVES bastı ve iştirakçilerine 85 milyon dağıttı, geri kalanı yanlışlar için verilebilecek ikramlar, birinci destekçiler, stratejik ortaklar ve geliştiriciler için ayrıldı.

Çıkış noktası Einstein’ın kütle çekimsel dalgalar teorisi…

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 1 ieULCUTP

Waves Platformu, projeye Albert Einstein’ın kütle çekimsel dalgalar teorisinin adını veren Rus teorik fizikçi Sasha Ivanov tarafından 2016 yılında oluşturuldu. Proje, NXT blok zinciri protokolüne dayalı olarak geliştirildi. NXT protokolünün projesine getirdiği sınırlamaları fark eden Ivanov, muhtaçlıklarını daha âlâ karşılayan bir platform oluşturmaya karar verdi.

Platform geliştikçe Waves, muhasebe firması Deloitte’nin resmi ortağı oldu ve Microsoft’un Azure bulut bilişimiyle bir iştirake girdi. Haziran 2019’da Waves , RIDE dilinin yayınlanmasını içeren ana ağ lansmanını gerçekleştirdi. Bunun kıymeti ise RIDE ile geliştiricilerin direkt Waves blok zincirinde dapp’ler oluşturabilmesi.

Dalgalanmalar yükselişe pürüz olamadı.

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 2 kpBCY5Iv

Token, Haziran 2016’da yaklaşık 1 dolar fiyatla süreç görmeye başladı. WAVES fiyatı 2 Ağustos 2016’da 0.1227dolarlık rekor düşüş düzeyini gördü ve 4 Mayıs 2021’de 41.33 dolara ulaştı.

Yeni yılın birinci gününde 1 Ocak 2022’deki fiyatı 14.51 dolardı…

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 3 IiZqPgjY

Üstünden 2 ay geçmesinin akabinde dalgalanmalarla Şubat ayında Waves fiyatları 8.64 dolara kadar geriledi. 28 Şubat’ta başlayan yükseliş trendiyle ise yeni fiyatları bu içerik oluşturulduğu esnada yaklaşık 26.20 dolar. Uzmanlara nazaran Waves, bu fiyat artışlarıyla uzun vadede mevcut yükseliş eğiliminde olduğunu doğruladı.

Yükselişin gerisinde uzun müddet sessiz kaldıktan sonra yeni güncellemelerle geliştirilen hizmetlerin olduğu söyleniyor.

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 4 D9vVfKO4

Uzmanlar Waves’in yükselişini mucizelere bağlamak yerine birkaç değerli faktörle yorumlamayı tercih eidyor. Bunlardan ilki Waves 2.0 yükseltmesiyle ilgili beklentilerin karşılanmış olması. Yükseltme, gelişmiş bir sürümle erişilebilirlik, sürat ve güvenlikte iyileştirmeler vaat ediyor. Bunun yanı sıra Waves, blok zincirinde çalışan uygulama ve protokollerin geliştirilmesini desteklemek için 150 milyon dolarlık bir fon açıkladı. Uzun müddettir Waves ekosistemi kayda bedel bir gelişme olmadan sessiz kalmıştı, bu nedenle fon, ağa olan ilgiyi teşvik edebilir ve blok zincirinin mahallî token’ının kullanımını teşvik edebilir.

Kurucusu Sasha Ivanov tweet attı.

Ukrayna-Rusya savaşı Ukrayna çıkışlı Waves Coin için kriz yerine fırsata dönüştü.

waves coin nedir aktuel fiyat durumu ve son gelismelerle waves coinin yukselisini inceliyoruz 5 WXdyItZF

Kripto, Rusya’nın mevcut işgalini takiben Ukrayna’ya gönderilen bağışlarda büyük rol oynamıştır ve WAVES’in kurucusunun Ukrayna’dan olması, çoğunluğun Ukrayna’nın yanında olduğu savaş siyasetlerinde kripto alanında da token’ların büyük ilgi görmesini sağlamıştır.

Son 1 ayda en uygun blok zincir performansında ise birinci sırada…

Kaynak: https://onedio.com/haber/waves-coin-nedir-guncel-fiyat-durumu-ve-son-gelismelerle-waves-coin-in-yukselisini-inceliyoruz-1053647

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu